Жіноча збірна України виграла шахову Олімпіаду 2022, а чоловіча зазнала фіаско

Анна та Марія Музичук.

В індійському Ченнаї завершилися головні командні змагання року

Жіноча збірна України виграла золоті медалі на шаховій Олімпіаді 2022. Змагання завершилися 9 серпня в індійському Ченнаї. У турнірі взяли участь 188 чоловічих та 162 жіночих збірних, передає sport.ua.

В останньому турі жіноча збірна України виграла вирішальний матч у команди Польщі (3:1). Виграли свої партії Марія Музичук та Анна Ушеніна, внічию зіграли Анна Музичук, Наталія Букса.

Чемпіонками шахової Олімпіади 2022 стали: Марія Музичук, Анна Музичук, Анна Ушеніна, Наталія Букса, Юлія Осьмак.

Жіноча українська команда стала переможцем турніру завдяки тому, що лідер змагань Індія в останньому турі сенсаційно програла США (1:3).

У результаті Україна та Грузія набрали по 18 очок з 22, але у синьо-жовтої команди набагато кращі додаткові показники. Третє місце – в Індії (17).

Всесвітня шахова Олімпіада 2022

Ченнаї (Індія), 28 липня – 9 серпня

Жінки. 11-й тур

Жінки. Підсумкове становище

На противагу жінкам, чоловіча збірна України зазнала фіаско та завершила Олімпіаду поза топ-25.

В останньому турі чоловіча збірна України несподівано програла Литві (1:3). Внічию зіграли Андрій Волокітін, Юрій Кузубов, програли Кирило Шевченко, Володимир Онищук. Вихідним в останньому турі був Антон Коробов.

У результаті українська чоловіча команда набрала лише 14 очок з 22 можливих і завершила змагання поза топ-25, за додатковими показниками – на 29-му місці.

Медалістами Олімпіади стали збірні Узбекистану, Вірменії (по 19 очок із 22) та Індії-2 (18).