Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
У білорусі почали розширювати територію аеродрому у Лунинці за рахунок земель із підвищеним рівнем радіоактивного забруднення

Ліс навколо аеродрому має рівень забруднення ~200 Бк/кг, що перевищує норму.

Фото obozrevatel.com.

У білорусі почали розширювати територію аеродрому у Лунинці за рахунок земель із підвищеним рівнем радіоактивного забруднення

Ці роботи розпочалися ще у квітні

У білорусі на Лунинецькому аеродромі почали розширювати територію. Проте роблять це за рахунок земель із підвищеним рівнем радіоактивного забруднення.

Про це заявили в Telegram-каналі моніторингової групи «Беларускі Гаюн», посилаючись на супутникові знімки аеродрому, зроблені 7 серпня компанією Planet Labs. Відповідно до них, на аеродромі видно значні розширення території, передає obozrevatel.com.

Зокрема, там валять ліс, зносять старі ангари та розчищають майданчики під будівництво нових об'єктів. 

Грунти тут бідні, ліси в основному соснові, тому цезій чудово вилуговується з ґрунту і накопичується в деревині.

«Але важливіше, що вони ведуться на територіях з підвищеним рівнем радіоактивного забруднення», – зазначили в моніторинговій групі.

Колишній науковий співробітник Академії наук білорусі Сергій Бесараб зазначив, що Лунинець знаходиться у зоні із щільністю забруднення 0,5-1 Кюрі/км². Наприклад, деревина, яку валять, містить перевищення Цезію-137.

Хімік уточнив, що ліс навколо аеродрому має рівень забруднення ~200 Бк/кг, що перевищує норму.

«Грунти тут бідні, ліси в основному соснові, тому цезій чудово вилуговується з ґрунту і накопичується в деревині. А з такої соснової деревини радіонукліди при згорянні відмінно переходять у форму, що легко засвоюється, через легені людини, Про радіаційний контроль пиломатеріалу навіть говорити не доводиться» , – відзначив Бесараб.

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Telegram Channel