Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Таргани, щури та сморід: під Луцьком родина перетворила будинок від Президента на сміттєзвалище (Фото)

Оце так!

Фото 12 канал.

Таргани, щури та сморід: під Луцьком родина перетворила будинок від Президента на сміттєзвалище (Фото)

Два роки тому багатодітній родині Калитів із Луцька за сприяння Президента України подарували новенький двоповерховий будинок у Рованцях, що поблизу обласного центру

Сімʼя, в якій виховувалося восьмеро дітей, жила на 17 квадратних метрах. Під час візиту Володимира Зеленського на Волинь Ольга Калита розповіла йому про свою проблему. Той пообіцяв допомогти.

Просторий будинок у Рованцях родині придбала компанія «Автомагістраль-Південь». Житло відремонтували та обладнали всім необхідним, включно з меблями та побутовою технікою.Менш ніж за два роки сім’я перетворила подароване житло на сміттєзвалище, передає volynnews.com з посиланням на сюжет 12 каналу.

Жителі Рованців скаржаться, що через нечистоплотних сусідів таргани, миші, щури розвелися на трьох вулицях, а довкола поширюється нестерпний сморід. Запевняють, що багатодітна родина викидає сміття не в контейнер, а будь-де: вдома, у гаражі, на подвір’ї.

«Не те слово, що таргани. Це біда», – нарікає один із сусідів Олександр, який мешкає на сусідній вулиці.

«Із тераси ми бачимо, що робиться в них у дворі. Там смітник просто під стіною. Там усе валяється. Це зараз вони трохи прибрали», – додає сусідка Ольга.

Із тарганами та смородом жити нестерпно, тому сусіди врешті наважуються на прибирання.

Не краща ситуація й нині. Наприклад, посудомийна машина, що два роки тому була новенькою, тепер є розсадником тарганів. Те ж сталося і з холодильником. Техніка, як і будинок, – це подарунки президента, які, схоже, не потрібні багатодітній родині.

«Є такі речі, наприклад, велосипеди, візочки, про які діти мріють. Багато людей через війну залишилися без житла. Тут можна чотири сім’ї поселити», – вважає сусідка Тетяна.Багатодітна матір із початком повномасштабного вторгнення виїхала за кордон. На господарстві залишилися двоє старших дітей. Із ними сусіди намагалися поговорити, але безуспішно. Від безвиході запланували прибрати самотужки.

«Це можна зробити. Думаю, люди пішли би. Але виникає питання: потім ми постійно будемо ходити до них і прибирати, а вони просто будуть сміятися з цього?» – відзначає Олександр.

Із тарганами та смородом жити нестерпно, тому сусіди врешті наважуються на прибирання. У суботу всією вулицею йдуть наводити лад на чужому подвір’ї. Косять траву, а сміття збирають у мішки.

Що відбувається всередині будинку, можна побачити через фіранки. Цього вистачає, аби вжахнутися.Сусіди кажуть, що діти пообіцяли вигребти сміття з будинку, але нічого не зробили.

Замість того, аби викидати відходи до баку та платити за його вивезення, сім’я організувала смітник у гаражі. Однак і там не вміщається весь мотлох.Поки гори сміття розбирають працівники Боратинської сільської ради, власниця будинку із-за кордону обурюється: мовляв, на своїй території може робити будь-що.

«Ми сміття вивозили… Скільки там того сміття?» – наголошує Ольга Калита.

Інспектор з благоустрою Боратинської сільської ради Олександр Квятковський обіцяє контролювати ситуацію. Якщо невдовзі вона повториться, родині загрожують штрафні санкції.

Натомість сусіди переконують: якщо таке повториться, будуть викликати поліцію та службу у справах дітей.

Оце так!
 

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Telegram Channel