Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
На цей опалювальний сезон виділено на 10 % менше газу, ніж торік: як готуються у Луцьку та на Волині

Зокрема, замінюють зношені труби тепломережі на нові.

Фото Суспільне Луцьк.

На цей опалювальний сезон виділено на 10 % менше газу, ніж торік: як готуються у Луцьку та на Волині

Для економії та зменшення витрат палива у міських багатоповерхівках завершують встановлення індивідуальних теплових пунктів

У Луцьку з 45 котелень дві працюють на твердому паливі, решта – на газі. Для економії та зменшення витрат палива у міських багатоповерхівках завершують встановлення індивідуальних теплових пунктів. В районах натомість активно заготовляють дрова.

Суспільне дізнавалося, як у Волинській області наразі відбувається підготовка до старту опалювального сезону.

Реконструкція котлів, заміна старих насосів та нові ІТП

На луцьких котельнях модернізують обладнання для централізованого теплопостачання. Як розповів Суспільному майстер однієї з котелень Василь Олексюк, цього літа обладнання замінили на двох котлах.

«Якщо котлові 54 роки, значить і пальнику 54, а це вже нові, сучасні. Встановлені нові пальники з новими клапанами, з новою автоматикою, яка спрацьовує на відсік газу при порушенні одного з параметрів», – каже майстер.

В одному з дворів на проспекті Соборності робітники «Луцьктепла» замінюють зношені труби тепломережі на нові. Речник підприємства Антон Безносиков говорить: такі роботи в міжсезоння проводять на аварійних ділянках.

«Міняли ділянку трубопроводу діаметром 500 мм і вже виявили ще один витік сюди, який йде на будинки. У нас є чотири бригади, які постійно зайняті», – зазначив речник підприємства.

Загальнобудинкові лічильники тепла встановлюють у багатоповерхових будинках. Зі слів майстра Сергія Рожнюка, 52 теплових лічильники уже обладнали, ще 20 – у процесі. «На кожен лічильник встановлюється модем, який передає на комп’ютер всі дані», – говорить майстер.

На прийдешній опалювальний сезон постачальник виділив на 10 % менше газу, ніж було торік, – зазначив керівник комунального підприємства «Луцьктепло» Іван Скорупський. Через це, з його слів, будуть економити. Всього в місті є 45 котелень, з яких 43 – на газі.

На прийдешній опалювальний сезон постачальник виділив на 10 % менше газу, ніж було торік, – зазначив керівник комунального підприємства «Луцьктепло» Іван Скорупський. Через це, з його слів, будуть економити. Всього в місті є 45 котелень, з яких 43 – на газі.

 

 

 

«На об’єми спожитого газу впливає не тільки те, що модернізував, встановив ефективніше, замінив, а й температура навколишнього середовища, а як воно буде складатись – будемо дивитися по обставинах», – каже комунальник.

 

 

 

Як розповів керівник магазину, що спеціалізується на тепловому обладнанні, Андрій Слюсарчук, у своїх оселях люди намагаються встановити кілька джерел теплопостачання одночасно: паралельно з газовими, на які зберігається попит, встановлюють електричні та твердопаливні котли.

«Якщо є котел на дрова, поряд можна повісити електричний. І вночі, якщо є тариф, включаєте електрокотел. Вдень – підтримуєте дровами, плюс люди міняють старі газові котли на нового зразка», – додав чоловік.

Заготівля дров у районах

До опалювального сезону готується житель селища Маневичі Юрій Петлюк. Чоловік ріже куплені у лісгоспі дрова. Додає: робить це з літа, аби деревина встигла просохнути, тоді буде краще горіти.

«Береза, осика мішані для котла твердого палива. Обійшлося 2 300, ну і з доставкою ще плюс тисяча. Ще є брикет, але також брикет подорожчав», – каже волинянин.

 

 

 

Ціна на дрова суттєво не зросла, натомість через дороге пальне здорожчала доставка продукції, – розповів лісничий Маневицького лісового господарства Олександр Швець. У лісництві, де працює чоловік, заготовляють дрова різних порід, переважно листяних.

 

 

 

«Ми більше працювали для своїх пенсіонерів, для своїх потреб, а тепер ми більше даємо для населення. Попит в нас завжди був великий на дрова, це не тільки в цьому році. Але люди більше через воєнний період застраховуються. Більше стали люди йти. Район не газифікований, от ми постачаємо і в лікарню нашу районну», – додає лісничий.

Олександр Швець каже: замовлень є багато, і хоч ажіотаж зазвичай виникає взимку, рекомендує населенню запасатися дровами вже.

На час дії воєнного стану житлово-комунальні послуги не здорожчають – відповідний мораторій наклала Верховна Рада.

Читайте також: «Новий опалювальний сезон: в уряді розповіли, чи підвищуватимуть тарифи на послуги ЖКГ»

Telegram Channel