Курси НБУ $ 41.81 € 49.13
«Підробка невисокої якості»: у Варшаві спростували фейк про графіті із Зеленським

Фото: Укрінформ.

«Підробка невисокої якості»: у Варшаві спростували фейк про графіті із Зеленським

У телеграм-каналах російських змі та топ пропагандистів поширюється картинка, на якій зображене 3D графіті з Володимиром Зеленським ніби на одній із центральних вулиць польської столиці з підписом «У Варшаві знайшли «чорну діру» імені Зеленського»

Ця картинка є фейком. За допомогою Google Maps можна визначити геолокацію місця, що ми бачимо на картинці, – це перехрестя вулиць Злотої та Іоанна Павла ІІ.

У коментарі Укрінформу речник варшавської дільниці Воля Матеуш Вітчинський, де розташовано це перехрестя, зазначив, що картинка є «підробкою невисокої якості» на основі старого фото, зробленого до нещодавно проведеного ремонту перехрестя.

Матеуш Вітчинський, який сам живе у цьому районі та щодня проходить місцем, вказаним на картинці, сказав, що ніколи не бачив такого графіті й жодних сигналів від місцевих жителів про його появу влада дільниці не отримувала. Наразі справжній вигляд перехрестя можна побачити на наданому ним фото, зробленому ввечері 4 листопада:

 

 Картинка є «підробкою невисокої якості» на основі старого фото, зробленого до нещодавно проведеного ремонту перехрестя.

Джерелом фейку став телеграм-акаунт російського імперського телеканалу «Царьград», яким володіє один із наближених до путіна олігархів. Це зображення з’явилося там 3 листопада. Масовий піар фейку почався 4 листопада, коли його підхопили телеграм-канали російських топ пропагандистів. Всі вони репостили зображення з невеликого телеграм-каналу «11 lipca» (11 липня – укр.), який ведеться польською мовою і має всього близько 150 підписників. Цей телеграм-канал був створений 2 липня цього року – напередодні щорічного відзначення в Польщі 11 липня річниці Волинської трагедії. Історичні проблеми відносин українців і поляків під час Другої світової війни активно використовуються росією для внесення розбрату в дружні стосунки українського та польського народів. 

Також 4 листопада фейк почали поширювати проросійські користувачі Twitter на англомовну аудиторію.

Читайте також: Окупанти розтрощили будинок культури та спорту в Гуляйполі.

Реклама Google

Telegram Channel