Нобелівські лауреати запропонували створити міжнародний трибунал для путіна
Росія десятиліттями вчиняє воєнні злочини
Представники організацій – лауреатів Нобелівської премії миру («Центр громадянських свобод» з України, ув’язнений білоруський правозахисник та засновник правозахисного центру «Вясна» Алесь Беляцький, російський «Меморіал») 9 грудня, напередодні вручення премії, виступили на пресконференції в Осло та підтримали ідею міжнародного трибуналу для президента Росії Володимира Путіна за злочини в Україні, повідомляє телеканал «Настоящее время» (створений Радіо Свобода за участю «Голосу Америки»).
«Я не сумніваюся в тому, що рано чи пізно Путін постане перед народним судом», – заявила голова «Центру громадянських свобод» Олександра Матвійчук. Українська правозахисниця наголосила, що Росія використовує воєнні злочини в Україні як методи ведення війни: так її військові намагаються зламати опір людей.
За її словами, широке використання таких методів проти цивільного населення є результатом безкарності за воєнні злочини, які Росія вчиняє десятиліттями в багатьох країнах світу, у тому числі в Сирії. Правозахисниця також зазначила, що тими самими беззаконними методами Путін та Лукашенко користуються для придушення протестів у своїх країнах.
Росія використовує воєнні злочини в Україні як методи ведення війни: так її військові намагаються зламати опір людей.
«Вони вважають, що можуть робити все, що хочуть. І зараз ми повинні перервати це коло безкарності, сформувати міжнародний трибунал і зробити Лукашенка, Путіна та інших винуватців відповідальними – не лише заради українців, а й заради інших країн та народів світу», – сказала Олександра Матвійчук.
7 жовтня Верховна Рада закликала Організацію Об’єднаних Націй, парламенти й уряди держав-членів ООН, Європейський союз, Раду Європи створити спеціальний міжнародний трибунал щодо злочину агресії Росії проти України.
30 листопада президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала створити спеціалізований суд за підтримки ООН для розслідування злочину агресії Росії. Вона заявила про готовність «розпочати співпрацю з міжнародним співтовариством, щоб отримати найширшу міжнародну підтримку».
Читайте також: Росія останнім часом модернізує і розширює свій ядерний арсенал.