Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
Що буде, якщо пити каву натщесерце

Станете нервованими, з'явиться гормон стресу.

Фото ілюстративне.

Що буде, якщо пити каву натщесерце

Кава - улюблений напій мільйонів людей, які вважають за краще починати свій день з чашки гарячої ароматної кави

Багато любителів кави мають звичку відразу після пробудження пити гарячий напій. Їм завжди здається, що кава допомагає остаточно прокинутися і що заряджає енергією на весь день. Але чи так це і які є побічні ефекти від чашки кави натщесерце повідомляє сайт huser з посиланням на РБК-Україна.

Власне, користь від ранкового прийому кави також є. Напій допомагає прискорити метаболізм та спалює жир, а також покращує когнітивне здоров'я.

Але негативних ефектів все ж таки більше.

Але негативних ефектів все ж таки більше.

Кава впливає на вироблення кортизолу (гормону стресу),

Рівень кортизолу в організмі падає та змінюється у природному циклі протягом дня. А кофеїн штучно підвищує рівень кортизолу, порушуючи його природну шкалу руху. Однак звикання до цього процесу немає, і довгострокових наслідків для здоров'я немає.

Кава збільшує ризик кислотного рефлюксу

Кофеїн провокує вироблення гормону гастрин, що змушує шлунок виробляти соляну кислоту. Паралельно гастрин здатний знизити тиск у нижньому стравохідному сфінктері. А це може спровокувати розвиток кислотного рефлюксу, адже кислота зі шлунка повертається до стравоходу.

Симптоми кислотного рефлюксу: часта печія, кислий або гіркий смак у роті, часта відрижка. 

Багато кавоманів впевнені, що кава без кофеїну набагато корисніша, ніж звичайна. Однак вони ідентичні у своєму впливі на організм людини.

Читайте також: «Зверніть увагу: коти, які не гуляють самі по собі».

Telegram Channel