Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
В Польщі зміняться умови допомоги біженцям з України

Фото: lb.ua.

В Польщі зміняться умови допомоги біженцям з України

Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміну до Закону про допомогу громадянам України

Зокрема, передбачається, що з березня біженці покриватимуть частину вартості проживання в місцях колективного розміщення. Про це повідомляє Польське радіо, передає УНН.

Канцелярія президента Польщі оголосила, що поправка має також закріпити систему пільг, які виплачуються біженцям. 

З 1 березня біженці покриватимуть 50 % вартості такої допомоги, якщо вони перебувають у Польщі понад 120 днів, а з 1 травня – 75 %, якщо вони перебувають понад 180 днів.

«Ще 14 грудня Сейм ухвалив поправку до Закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території цієї держави, а 13 січня розглянув поправки, внесені до нього Сенатом. Поправка так званого Спецзакону про допомогу змінює правила надання допомоги воєводами, органами місцевого самоврядування та іншими державними установами в місцях колективного розміщення», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з 1 березня біженці покриватимуть 50 % вартості такої допомоги, якщо вони перебувають у Польщі понад 120 днів, а з 1 травня – 75 %, якщо вони перебувають понад 180 днів. Сума, яку сплачуватимуть біженці, покриваючи 50 % витрат, не повинна перевищувати 40 злотих на особу на день, а в разі оплати 75% - 60 злотих на день.

Зміни передбачають, що особи з інвалідністю та особи, які доглядають за ними, діти, особи пенсійного віку, вагітні жінки, особи, що виховують дитину віком до 12 місяців, особи, які здійснюють догляд не менше трьох дітей, а також люди, які опинилися у складній життєвій ситуації з гуманітарних причин, не сплачуватимуть цих коштів.

Крім цього, зміняться правила реєстрації громадян України. Після прибуття до Польщі біженці матимуть 30 днів, щоб подати заяву на отримання номеру PESEL.

Читайте також: Оперативна інформація про ситуацію на фронті станом на ранок 25 січня - Генштаб.

Telegram Channel