Курси НБУ $ 39.57 € 42.12
Зупинили серце немовляти, задля допомоги: львівські кардіохірурги прооперували дівчинку з Нововолинська

Дівчинка з мамою уже вдома.

Фото:1tmolviv/фейсбук.

Зупинили серце немовляти, задля допомоги: львівські кардіохірурги прооперували дівчинку з Нововолинська

Пацієнтка – дівчинка Єва. Їй п’ять місяців. Тиждень тому під час планового УЗД лікарі виявили великий отвір між шлуночками її крихітного серця

Кардіохірурги львівської дитячої лікарні св. Миколая прооперували п’ятимісячну дівчинку з Нововолинська, у якої діагностували вроджену ваду – дефект перегородки між шлуночками серця.

Аби усунути її, лікарям довелося зупинити серце маляти. Оперували маленьку мініінвазивно, тобто через невеликий розріз, повідомляють на фейсбук-сторінці Першого медичного об’єднання Львова.

Це одна з найбільш поширених вроджених вад серця у дітей, що зустрічається у 2-6 випадках на 1000 новонароджених. В західних регіонах України таких малюків рятують лише в дитячій Лікарні Святого Миколая.

Пацієнтка – дівчинка Єва з Нововолинська. Їй п’ять місяців. Тиждень тому під час планового УЗД лікарі виявили великий отвір між шлуночками її крихітного серця.

 

 

 

«Дефект міжшлуночкової перегородки призводить до того, що в правий шлуночок серця та легеневу артерію надходить підвищена кількість крові. По-перше, серце дитини змушене працювати в режимі перевантаження, по-друге – підвищується тиск крові в судинах легень. Тоді в дитини утруднюється дихання та розвивається кисневе голодування. Через це страждають головний мозок, нирки та саме серце. Єдиний вихід – це операція», – йдеться у дописі.

Зазвичай таку ваду лікарі діагностують ще до народження дитинки, або вже у пологовому будинку. Та у випадку Єви, ваду виявили лише з часом. Зараз вада вже почала призводити до задишки та серцевої недостатності, тому операцію потрібно було робити невідкладно, щоб уникнути важких наслідків.

 

 

 

Аби в майбутньому шрам після операції був менш помітним, лікарі вирішили оперувати мініінвазивно – через маленький розріз завдовжки 4 см, що сховається під рукою дитини. А щоб успішно закрити отвір в перегородці, спеціалісти тимчасово зупинили серце Єви.

З дитиною усе добре. На сьомий день Єва поїхала додому.

Під час зупинки серця лікарі відкрили його камери та дісталися до дефекту. Тоді – успішно його закрили. Операція тривала три години. З дитиною усе добре. На сьомий день Єва поїхала додому.

Читайте також: «На Рівненщині жінка народила 18-ту дитину (Фото)»

Telegram Channel