Курси НБУ $ 39.57 € 42.16
У Нововолинську велика громада проголосувала за перехід храму з УПЦ мп до ПЦУ

Збори пройшли відносно спокійно. За порядком стежила поліція.

Фото БУГ.

У Нововолинську велика громада проголосувала за перехід храму з УПЦ мп до ПЦУ

11-го лютого у Нововолинську біля Свято-Вознесенського храму на 15-му мікрорайоні зібрались парафіяни, які вирішили порвати усі зв’язки з росією та перейти з УПЦ мп до Православної церкви України

Про це пише БУГ.

Збори відбувалися біля храму. Мешканці реєструвались, обов’язково пред’являючи свої паспортні дані. Сам священник отець Віктор Мельник не захотів підтримати парафіян та на збори не з’явився. За словами очевидців, він прийшов зранку до зібрання, зачинив храм та пішов.

Одноголосно проголосували 74 члени релігійної громади, ніхто не висловився проти та не утримувався.

За рішення про перехід і за те, щоб Віктор Мельник більше не був настоятелем даного храму, одноголосно проголосували 74 члени релігійної громади, ніхто не висловився проти та не утримувався.

Ініціатором та головою зборів виступав місцевий мешканець, голова ОСББ та депутат міської ради Руслан Влодарчик. Секретарем зборів був Демчук Володимир. Також були присутні депутат обласної ради, помічник нардепа Ігоря Гузя, Андрій Бокоч та депутат міської ради Олександр Пашко, священники та мешканці. За їх результатами складений відповідний протокол. Збори пройшли відносно спокійно. За порядком стежила поліція.

 

  Новина про збори щодо переходу церкви була оголошена 10 лютого. На захід запрошували усіх бажаючих, які хотіли долучитись до вирішення подальшої долі храму.

Першим у Нововолинську до ПЦУ, після прийняття Томосу, перейшла релігійна громада вулиці Панасівської ще у 2019 році, у якій до речі колись також правив отець Віктор Мельник. Вже на початку повномасштабного вторгнення росії, 10-го квітня релігійна громада храму святих рівноапостольних Кирила та Мефодія також прийняла рішення про відлучення московського патріархату на приєднання до ПЦУ.

Нині в лоні Української православної церкви, що підпорядковується російській православній церкві, досі лишаються три храми у Нововолинській громаді та каплиця: Низкиницький монастир, Храм святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона (біля 4-ої шахти), УПЦ в Благодатному та каплиця на кладовищі у селі Грибовиця, де править священник, який раніше, до переходу, був настоятелем у Бортневі, Петро Кубінський.

 

Telegram Channel