Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
Українці тепер отримуватимуть судові повістки та виклики через Viber

Суди хочуть бути більш рішучими у застосуванні цифрових технологій.

Фото з відкритих джерел.

Українці тепер отримуватимуть судові повістки та виклики через Viber

Державна судова адміністрація України повідомила, що українці зможуть отримувати судові повістки та виклику у месенджері Viber. Про це передає УНН.

З 00:01 до 12:00 15 лютого на месенджер Viber доставлено 60% повісток – з тих, які за згодою учасників судового процесу направляються у вигляді електронних повідомлень.

«Державне підприємство «Інформаційні судові системи», що належить до сфери управління Державної судової адміністрації України, повідомляє про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процес», - йдеться у повідомленні.

У ДСУ повідомили, що починаючи з 15 лютого 2023 року в доповнення SMS-повідомленням, з'явилась можливість надсилати судові повістки та виклики, використовуючи месенджер Viber.

Таким чином, в автоматизованій системі документообігу з'явиться додатковий канал електронної комунікації. Якщо повістка не зможе надійти до людини у месенджері, відправка також буде продубльована через SMS.

«З 00:01 до 12:00 15 лютого на месенджер Viber доставлено 60% повісток – з тих, які за згодою учасників судового процесу направляються у вигляді електронних повідомлень. Завдяки цьому, за перші півдня роботи нового сервісу економія для судів (а значить, і для держбюджету) понад 5 тис. грн або 42%», - сказано у повідомленні.

У ДСА України також закликали всіх учасників судового процесу «віддавати перевагу електронній комунікації з судом, а суди – бути більш рішучими у застосуванні цифрових технологій».

Читайте також: «На Волині судили священника, який п'яним влаштував ДТП»

Telegram Channel