Курси НБУ $ 39.57 € 42.12
На Рівненщині відзначатимуть 90-річчя створення книги Уласа Самчука «Марія»

Фото Рівненської ОВА.

На Рівненщині відзначатимуть 90-річчя створення книги Уласа Самчука «Марія»

Стартував проєкт «#Марія90», який присвячений 90-річчю створення книги Уласа Самчука «Марія» – першого в українській літературі твору про насильницьку колективізацію та Голодомор 1932-1933 років

Ініціатори – управління культури і туризму Рівненської ОДА та Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

«На превеликий жаль, Улас Самчук малознаний в Україні. Водночас, його літературний спадок дуже потужний. Адже розширює розуміння історії України, формує національну ідею, духовну незалежність, систему цінностей сучасної людини. Цифровий формат проєкту дозволяє залучити до перегляду широку аудиторію, робить його доступним в просторі і часі», - зазначив заступник голови ОДА Сергій Гемберг, йдеться на сайті Рівненської ОВА.

Цифровий формат проєкту дозволяє залучити до перегляду широку аудиторію, робить його доступним в просторі і часі

Як розповіла начальниця управління культури і туризму ОДА Любов Романюк, у рамках проєкту до листопада 2023 року будуть виходити відеосюжети, на яких відомі краяни: науковці, письменники, представники влади, актори, музиканти та громадські активісти – читатимуть уривки з роману «Марія».

До читання вже долучилися начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль, голова облради Андрій Карауш, ректор НУ «Острозька академія» Ігор Пасічник, філософ, письменник Петро Кралюк, заслужений майстер спорту України з плавання Анна Хлістунова-Шарпар, лідер рок-гурту «Фіолет», арт-директор фестивалю «Бандерштат» Сергій Мартинюк. Проєкт підтримали Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека та Тилявський літературно-меморіальний музей Уласа Самчука.

Директорка бібліотеки Валентина Ярощук зауважила, що проєкт матиме продовження у часі і завершиться фінальною подією у листопаді 2023 року в День пам’яті жертв Голодоморів.

Читайте також: На Рівненщині судили горе-матір, через яку загинула новонароджена дитина.

Telegram Channel