Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Сільрада Зимненської громади Волині не підтримала розірвання договору оренди із монастирем, який підтримував Медведчук

Позиції розійшлися.

Фото bug.org.ua.

Сільрада Зимненської громади Волині не підтримала розірвання договору оренди із монастирем, який підтримував Медведчук

Не вистачило лише одного голосу для позитивного прийняття рішення

16-го травня Зимнівська сільська рада не підтримала рішення про національну безпеку у сфері свободи совісті та заборону діяльності Зимненського монастиря УПЦ мп. Дві працівниці сільради утримались від голосування, дев’ятеро депутатів – взагалі не з’явилися, пише «Буг».

16-го травня у Зимнівській сільській раді зібрали позачергову сесію під головуванням очільника громади В’ячеслава Католика, щоб розглянути лише одне питання порядку денного «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату на території Зимнівської сільської ради». Із присутніх 13-ти депутатів, рішення підтримали 11.

Двоє депутаток, які є працівницями Зимнівської сільської ради утримались від голосування. Це Любов Вишняк – секретар сільради та Світлана Юрчук – інспектор військово-облікового столу Відділу правового забезпечення та кадрової роботи виконавчого комітету. Тож рішення вважається не прийнятим, оскільки потрібно більш ніж половина зареєстрованих депутатів, яких у Зимнівській сільській раді є 22.

Окрім обранців громади, на сесію запросили священників ПЦУ, УПЦ мп та монахині Зимнівського монастиря, що також досі підпорядковується московському патріархату. По черзі всім охочим надавали слово.

 

 

 

Запрошений на сесію священник Володимир-волинської єпархії УПЦ мп Володимир Мазур апелював до присутніх та закликав депутатів не втручатися у церковні питання, оскільки держава має бути відокремлена від церкви, і дані рішення не належать до компетенції депутатів, а підстав для розірвання договору, ніби-то немає. Та й розірвати його можна лише через суд. Також він зазначив, що УПЦ мп на соборі минулого року проголосували за незалежність, яку росія досі не визнала, але не згадав, що УПЦ мп немає автокефалії.

Своєю чергою, присутній на сесії священник ПЦУ із села Бубнів отець Василь Мавдрик впевнений, що з часів отримання Україною незалежності, священнослужителі УПЦ мп почали приховану боротьбу проти тієї ж незалежності, проти українського народу: «Своїми вчинками, своїми виказуваннями вони наближали «рускій мір» до наших домівок»

.Натомість юристка сільради Тетяна Азаркевич намагалася знову переконати присутніх депутатів, що рішення про заборону діяльності УПЦ мп на території Зимнівської громади буде незаконним, а звернення до президента, верховної ради чи голови ОВА будуть безрезультативним, оскільки релігійні питання регламентуються Конституцією України. Щоб щось змінити, необхідно вносити зміни до головного закону. Але у воєнний час цього робити не можна, потрібно чекати завершення війни. Розірвати ж договори оренди із Зимненським монастирем вони не можуть, оскільки їх укладала Волинська ОДА.

Розірвати договори оренди із Зимненським монастирем вони не можуть, оскільки їх укладала Волинська ОДА.

Варто зазначити, що вже у 2020 році, на дев’ятому році війни росії проти України, голова ОДА Юрій Погуляйко поновив договір оренди землі Зимненському монастирю, що підпорядковується УПЦ мп ще на 49 років.

Голова Зимнівської громади В’ячеслав Католик своєї чіткої позиції не озвучував.

Нагадаємо, що Володимирська райрада заборона діяльність УПЦ мп: із Зимненським, Низкиничівським монастирями та Успенським собором хочуть розірвати договір оренди.

Читайте також: «Щодня молюся за Медведчука», – настоятелька Зимненського монастиря УПЦ мп

Telegram Channel