Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Як живеться волинським сиротам у Польщі, куди їх вивезли через війну

Прихисток волинським дітям з ментальними розладами надав сиротинець «Весна», яким опікуються сестри-черниці.

Фото Волинської обласної ради.

Як живеться волинським сиротам у Польщі, куди їх вивезли через війну

Заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт відвідав волинських сиріт в евакуації і особисто подякував польському прем’єру

Візит організовано на запрошення настоятельки монастиря у містечку Кшидліна-Мала сестри Агати Войцік.

 

 Про це йдеться на сторінці обласної ради у Facebook:

«На пропозицію польської громади до передмістя Вроцлава 19 вихованців обласного будинку дитини разом з частиною персоналу евакуювалися ще у березні минулого року. Прихисток волинським дітям з ментальними розладами надав сиротинець «Весна», яким опікуються сестри-черниці. Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт упевнився, що для малюків створено якнайкращі умови. «Дітки спокійні і радісні. Про них цілодобово піклується персонал, який супроводжує дітей в евакуації – це лікар, чотири медсестри і директор дитбудинку. Засоби догляду, медикаменти, харчування, одяг забезпечує польська сторона», - зазначив він.

Участь у них взяли не лише представники місцевої влади, а й глава польського уряду Матеуш Моравецький.

 

 Днями монастирському дитбудинку виповнюється 80 років з часу заснування. Тож сестри-черниці з цієї нагоди організували як святкові розваги для своїх підопічних, так і офіційні урочистості. Участь у них взяли не лише представники місцевої влади, а й глава польського уряду Матеуш Моравецький. Тож Григорій Пустовіт мав нагоду особисто подякувати Прем’єр-міністрові за неоціненну підтримку України у військовій, гуманітарній і дипломатичній сферах.

Заступник голови обласної ради також провів перемовини з бургомістром гміни Волув Даріушем Хмурою щодо термінів перебування волинських дітей у монастирському дитбудинку. У планах також зустріч з Генеральним Консулом України у Вроцлаві щодо потреб українських біженців.

 

 Особливі слова подяки від імені голови та депутатів обласної ради, а також волинської громади Григорій Пустовіт адресував сестрам-черницям. За наданий прихисток вихованцям обласного дитбудинку, внесок у захист здоров’я і життя дітей він вручив почесну грамоту Волиньради, а також передав у подарунок ікони волинських майстрів та ілюстроване видання «Костели Волині». «І наші країни, і наші терени мають спільну історію, я переконаний, що і спільне майбутнє. Ми вдячні вам за те, що у ці лихі часи між нашими народами просто зараз пишеться ще одна сторінка історії, вона про людяність, милосердя і національні чесноти», - констатував Григорій Пустовіт».

 

 

Реклама Google

Telegram Channel