
Поки що розраховувати на масове зростання заробітних плат у країні не доводиться.
Назвали найбільш високооплачувані професії в Україні
В Україні спостерігається пожвавлення на ринку праці. Роботодавці підняли зарплати фахівцям. Названо найбільш високооплачувані професі
Середня зарплата в Україні за рік зросла на 10% та становить 16 500 грн.
Про це повіломляє Today.
Максимальні заробітки пропонують у Києві – 18 200 грн. Операційна директор компанії GRC Наталія Слинько пояснила цю тенденцію великою кількістю пропозицій у столиці.
«У прифронтових регіонах — від Харкова та до Миколаїв — вона навіть вдвічі нижча, у західних та центральних — приблизно 80-90% від київської», - зазначила експерт.
«У прифронтових регіонах — від Харкова та до Миколаїв — вона навіть вдвічі нижча, у західних та центральних — приблизно 80-90% від київської», - зазначила експерт.
Зарплати в Україні: хто отримує більше грошей
За даними Work.ua, стабільно високі заробітні плати пропонують спеціалістам у сфері нерухомості та топ-менеджерам – близько 30 тис. грн. Середня зарплата у галузях «Агробізнес» та «Нерухомість» – 20,5 тис. грн.
У закупівлях та продажах платять близько 20 тис. грн на місяць, а в рекламі та маркетингу – 19 тис. грн.Найвищі середні зарплати в Україні у:
• директорів з логістики – 100 тис. грн;
• керівників у сфері нерухомості – 100 тис. грн;
• керівників у логістиці – 150 тис. грн;
• PHP-розробників рівня Senior – 160 тис. грн.
Експерти вважають, що протягом найближчих трьох місяців заробітні плати можуть зростати тільки в окремих кваліфікованих фахівців – не більше ніж на 5-10%.
«Загалом, підстав для підвищення зарплат в Україні немає. Стимулами для підвищення зарплат є зростання мінімалки, яку держава закладає до бюджету, а також дефіцит кадрів», - пояснив економіст Олег Пендзин.
Проте мінімальна зарплата не збільшуватиметься. В Україні зберігається дефіцит кваліфікованих робітників, але загалом вакансій менше, ніж безробітних.
Експерт Українського інституту майбутнього Данило Монін вважає, що поки що розраховувати на масове зростання заробітних плат у країні не доводиться.
«Зазвичай після таких криз, викликаних війною, власники бізнесу «відбивають» завдані збитки, і лише потім підвищують зарплати. Ситуація досі дуже погана. Тому сумніваюся, що бізнес має ресурси, щоб збільшувати зарплати», - цитує аналітика «Фокус» .
Читайте також: «Штучний інтелект виграє у людей: провідна німецька газета замінює журналістів на роботів».
