Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Зловмисники зламали сторінку волинянки у Facebook і від її імені просили гроші на допомогу

Схем у зловмисників – море!

Фото із сайту youtube.com.

Зловмисники зламали сторінку волинянки у Facebook і від її імені просили гроші на допомогу

Першою потерпілою від такого виду шахрайства стала її подруга – 50-річна мешканка Горохівщини

У додатку Messenger їй надійшло повідомлення від хорошої знайомої з проханням позичити 3 тисячі гривень. Жінка, не роздумуючи, одразу перекинула вказану суму зі своєї картки на вказану в повідомленні.

Наступного дня вона зустріла свою товаришку і з прикрістю дізналась, що їй гроші не були потрібні, а її обліковий запис зламали шахраї.

Потерпіла могла б зберегти свої заощадження, аби перед тим, як надсилати гроші, уточнила в подруги по телефону чи при зустрічі, чи справді їй потрібна допомога. Оскільки громадянка не перевірила інформацію – втратила 3 тисячі гривень.

Як інформують у Нацполіції у Волинській області, з початку року в поліції Волині зареєстровано вже більше 110 випадків, сума збитків – понад 400 тисяч гривень.

Пoліцейські рaдять зaвжди перевіряти інфoрмaцію, яку oтримуєте, тa у жoднoму рaзі не перерaхoвувaти грoші нa невідoмі вaм рaхунки.

«Зв’яжіться oсoбистo з людинoю, якa вaм нaписaлa. Кoли ж не вдaлoся дo неї дoтелефoнувaтися, дзвoніть дo її рoдичів, спільних друзів, aби з’ясувaти ситуaцію. Варто і пoдбaти прo нaдійний зaхист свoїх oблікoвих зaписів у месенджерaх тa сoціaльних мережaх. Викoристoвуйте склaдні пaрoлі, не зaхoдьте дo aкaунтів з чужих пристрoїв тa не перехoдьте зa невідoмими пoсилaннями», – радить поліцейський Ігор Лівошук.

Також у поліції рекомендують не пересилати приватні фото або копії документів, адже у разі зламу акаунту ці дані опиняться у зловмисників; крім того, у соцмережах можна налаштувати сервіс обмеження видимості інформації, яка публікується, наприклад, щоб її могли бачити лише друзі, яких ви точно знаєте.

Якщо вам стало відомо про те, що ваш акаунт зламали, попередьте про це друзів та знайомих, аби уберегти їх від можливої втрати коштів.

Читайте також на volyn.com.ua:

= «Сам показав, де гроші», – скандальний ексголова Верховного Суду вважає своє затримання незаконним»;

= «Після 11 місяців полону брат головного патрульного міста Рівне повернувся додому й одружився»;

= «Знаний волинський хлібороб Валерій Діброва: «Йти в політику і бути в когось на побігеньках, виконувати чиїсь забаганки – це не для мене».

Реклама Google

Telegram Channel