Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
У Луцькому Геріатричному пансіонаті відкрили реабілітаційне відділення

З мешканцями пансіонату працюють п’ятеро спеціалістів-реабілітологів.

Фото Волинська обласна рада.

У Луцькому Геріатричному пансіонаті відкрили реабілітаційне відділення

Директорка геріатричного пансіонату Алла Гнатюк з гордістю розповіла, що відділення реабілітації створено силами колективу і коштом установи

 «Наші працівники самотужки зробили ремонт, за рахунок спецфонду закупили потрібне обладнання і тренажери, дуже вболівали і мешканці пансіонату. Це втілення спільної мрії, бо зі 180 наших підопічних 110 - це люди з інвалідністю, а 70 прикуті до ліжка. Окрім того, ми постійно приймаємо внутрішньо переміщених осіб, зараз їх півсотні. Серед них є люди з наслідками мінно-вибухових поранень, і практично кожен з глибокими психотравмами через втрату рідних, домівки і звичного життя. Тож фізична і психологічна реабілітація нам конче потрібна», - стверджує очільниця пансіонату, інформує Волинська обласна рада.

 

 Почесну місію перерізати стрічку у новоствореному відділенні делегували голові активу мешканців, 80-річному Анатолію Олександровичу Откідичеву. У кожному із 7-ми кабінетів уже є пацієнти – тривають заняття з ерготерапії, кінезотерапії, лікувальної фізкультури, фізичної і психологічної реабілітації, аромотерапії. Є роздягальня, санітарна і масажна кімнати. Працюють п’ятеро спеціалістів-реабілітологів. 58-річний Володимир відновлюється після інсульту, каже, що сподівається іще зіграти у футбол. 82-річна пані Галина зі Слов’янська проходить курс психотерапії і соціальної адаптації. Жінка в один момент втратила родину, дім і місто, з якого ніколи не виїздила. «Коли мене евакуйовували, то казали – не переживай, уяви, що ти їдеш у санаторій. А мені було до всього байдуже, я ніби закам’яніла, жити не хотілося. Тут я вже 10 місяців. І ви знаєте, я справді живу у найкращому санаторії! Тут мене навчили розмальовувати писанки, я виготовляла окопні свічки, писала листівки солдатикам», - із захопленням розповіла жінка.

 

 

У презентації відновлювального центру взяли участь депутат Волиньради, голова Громадської ради пансіонату Юрій Ройко, директорка обласного представництва Національної соціальної сервісної служби Світлана Мишковець, очільниця департаменту соціального захисту ОВА Оксана Гобод, а також керівники психоневрологічних інтернатів області.

Реклама Google

Telegram Channel