Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
Суд зменшив суму компенсації, яку лікарня на Волині має виплатити сину померлого пацієнта

Суму, яку має відшкодувати медзаклад, зменшили на 140 тисяч.

Фото з відкритих джерел.

Суд зменшив суму компенсації, яку лікарня на Волині має виплатити сину померлого пацієнта

Пацієнта,про якого йдеться, госпіталізували у Горохівську центральну районну лікарню 4 червня 2018 року. У нього виявили атеросклероз ніг та гангрену правої ступні. Наступного дня чоловікові провели ампутацію ноги. За декілька днів він помер у лікарні від набряку легенів та повторного інфаркту

Горохівська центральна районна лікарня виплатить сину померлого пацієнта не 190, а 50 тисяч гривень.

Про це йдеться у рішенні Волинського апеляційного суду, йдеться на сайті volyninfa.com.ua.

Син померлого чоловіка подав позов до лікарні з вимогою виплатити йому 190 тисяч гривень моральної компенсації, оскільки, на його думку, медпрацівники неналежно виконували свої обов’язки.

Комісія з розбору летальних випадків встановила, що смерть чоловіка настала через декілька обставин: численні хвороби, пізнє звернення за медичною допомогою, а також через недоліки надання медичної допомоги.

Комісія з розбору летальних випадків встановила, що смерть чоловіка настала через декілька обставин: численні хвороби, пізнє звернення за медичною допомогою, а також через недоліки надання медичної допомоги.

Зокрема, у висновку судово-медичної експертизи йдеться про те, що хворому призначили препарати та проведення рентгенографії органів грудної клітки (інформація про застосування медикаментів та виконання рентгенографії в медичній карті відсутня).

Оскільки стан хворого не покращувався, його перевели до відділення анестезіології. Лікар визначив, що стан пацієнта важкий, і ввів знеболювальний препарат. Вранці цього ж дня до хворого викликали чергову медичну сестру, виявили відсутність серцебиття і дихання та констатували смерть.

Експерти зауважили, що хворі у важкому стані потребують постійного спостереження, а у випадку зупинки серцевої діяльності та дихання, лікар-анестезіолог повинен провести серцево-легеневу реанімацію.

Незабезпечення у відділенні анестезіології постійного спостереження за перебігом стану хворого та непроведення лікарем серцево-легеневої реанімації за наявності показів є недоліками надання медичної допомоги. Водночас експертиза встановила, що у пацієнта стався повторний інфаркт міокарда, який і спричинив смерть.

Раніше ми писали, що суд постановив частково задовольнити позов: лікарня повинна була заплатити 100 тисяч гривень моральної компенсації сину померлого та 15 тисяч – за судово-медичну експертизу. Однак згодом медичний заклад рішення суду оскаржив.

Днями з рішення Волинського апеляційного суду стало відомо, що розмір відшкодування моральної шкоди змінили. Тепер Горохівська центральна районна лікарня має виплатити сину померлого 50 тисяч гривень.

Читайте також: «На Волині шофер відсудив тисячі гривень компенсації, бо влада не доглянула за дорогою»

Реклама Google

Telegram Channel