Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
Приїхала з Миколаєва до Луцька й готує для переселенців смакоту

Наталя Шастало дала собі слово волонтерити й дотримала його.

Фото з відкритих джерел.

Приїхала з Миколаєва до Луцька й готує для переселенців смакоту

Важка ситуація в країні назавжди змінили життя багатьох українців: хтось втратив рідних, інші – змушені влаштовуватися на новому місці проживання й починати життя з нуля на новому місці проживання. А от миколаївчанку Наталю Шастало життєві труднощі не тільки не зломили, а й надихнули стати волонтеркою і допомагати таким сами ВПО, як і вона сама

Ось вже рік жінка безкоштовно готує гарячі обіди для людей, що перебувають у скрутному становищі, у благодійній їдальні «Хесед Бешт», що у Луцьку. Її історії розказують колеги.

Два тижні у підвалі

37-річна Наталя жила з родиною у селищі міського типу Первомайське, що на Миколаївщині. Жінка працювала кухарем у місцевій школі, її 16-річний син навчався у 10-му класі, а чоловік працював. Та життя родини, як і багатьох українців, назавжди змінило 24 лютого 2022 року. 

«Два тижні ми ще жили нормально, але 14 березня до нашого селища прилетів російський літак і почав скидати бомби на житлові будинки», - розповідає Наталя. 

Після масових обстрілів родина вирішила облаштувати бомбосховище у підвалі власного будинку, де у таких умовах вони прожили два тижні. Але з кожним днем обстріли посилювалися і залишатися у Первомайську ставало дедалі небезпечніше, тож згодом Шастало вирішили залишити рідну домівку. 

«Для себе я вирішила заздалегідь: якщо нам все ж вдасться вижити і переїхати на на нове місце проживання, то я відразу буду волонтерити. Тому що в мене тоді з `явилося якесь шалене бажання допомагати якимось чином іншим людям тим, чим можу», – згадує наша героїня. 

Вже у квітні 2022 року родина переїхала до Луцька, де мешкав рідний брат Наталі й оселилися там в орендованій квартирі. Шастало залишили Первомайськ саме вчасно, адже незабаром вибуховою хвилею пошкодило їхній будинок: з нього повилітали шибки і постраждав дах.  

Опинившись у безпечному і тихому Луцьку, жінка не забула про власну ж обіцянку і почала шукати, кому може знадобитися її допомога. Так, випадково вона натрапила на оголошення в Інстаграмі від міжнародної волонтерської мережі Volunteer Community, яка працює у 31 українському місті. З цього і розпочалося її нове життя – життя волонтера.    

Волонтерка у благодійній їдальні

Опинившись у безпечному і тихому Луцьку, жінка не забула про власну ж обіцянку і почала шукати, кому може знадобитися її допомога. Так, випадково вона натрапила на оголошення в Інстаграмі від міжнародної волонтерської мережі.

Наталя стала волонтером-кухарем: вже понад рік вона п'ять днів на тиждень готує їжу для переселенців у благодійній їдальні, як працює на базі єврейської благодійної організації «Хесед Бешт». Працівники цієї організації відкрили тут імпровізований гуманітарний хаб допомоги для постраждалих людей практично відразу: тут можна було переночувати, сховатися у бомбосховищі, а з червня 2022 року у її стінах запрацювала й благодійна їдальня.  

 

 

 

Зараз у благодійній харчівні безкоштовно їдять біля 18-30 ВПО з різних регіонів України й їх кількість постійно збільшується. Зазвичай сюди приходять люди літнього віку, багато з них – мешканці Херсона, Харкова і Луганщини. 

 

 

 

 

 

Тож роботи у жінки вистачає: біля плити волонтерці разом з іншими двома кухарями доводиться проводити фактично цілий робочий день – з 8-ї ранку до 18 години вечора. І хоча дуже втомлюється, зізнається Наталя, на свою безоплатну роботу завжди йде з задоволенням.

«Я приходжу сюди з величезним задоволенням, хоча й розумію, що втомлююся після того, як цілий день проводжу на ногах, готуючи їжу. Але тим не менш, зранку я прокидаюся, п'ю каву й буквально лечу туди. Тому що там працює настільки чудовий і життєрадісний колектив й усі з нашої команди хочуть творити добрі справи», – каже переселенка.  

Обіднє меню благодійники пропонують дуже різноманітне і смачне, як розповідає Наталя: на перше - гороховий і грибний супи, борщ, уха, суп-харчо, на друге зазвичай готують страви з м'яса чи риби та гарнір, а також сезонні салати. Усе це волонтери готують з продуктів, які приносять до них представники місцевої єврейської громади: вони діляться домашніми дарунками зі своїх городів - свіжими овочами та фруктами, консервацією.    

До добрих справ жінка залучила й усю свою родину: чоловік, поки не знайшов роботу, допомагав робити ремонт в їдальні, а син – розвантажував продукти.

Незважаючи на те, що у Луцьку Наталя знайшла собі нове покликання й живе зараз у спокійній і мирній атмосфері, усі її мрії тільки про одне: хутчіш повернутися додому, на рідну Миколаївщину. 

Благодійна їдальня «Хесед Бешт» працює у місті Луцьку за адресою: вул. Б. Хмельницького, 6. З понеділка по п'ятницю вимушені переселенці можуть поїсти смачні обіди з 13:00 до 14:00.

Читайте також: «Студенти відмовились від випускного і передали 100 тисяч письменнику-волонтеру»

Реклама Google

Telegram Channel