Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
8 липня: яке сьогодні свято й що не можна робити

Мирного всім дня!

Фото: Відкриті джерела.

8 липня: яке сьогодні свято й що не можна робити

день родини в Україні. Віряни вшановують пам'ять преподобномучениці Февронії

500-й день війни в Україні.

Про це розповідає ТСН.

8 липня в церковному календарі – день пам’яті преподобномучениці Февронії. Вона жила під час правління імператора Діоклетіана і постраждала через свою віру в Христа. Февронія виросла в монастирі в Сиваполі, що побудований в Ассірійській області. Тітка Февронії, ігуменя Вриєна, була настоятелькою монастиря і дуже піклувалася про душу своєї племінниці. Тому вона накладала на неї більш суворі правила, ніж на інших черниць.

Про благочестиве життя Февронії стали поширювати чутки по всьому місту. Молода знатна вдова Ієрія, яка спочатку була язичницею, почала навідувати її. Під впливом молитов і настанов Февронії Ієрія прийняла християнство і змогла привести до Бога своїх родичів.У той час імператор Діоклетіан послав воїнів до Асирії для переслідування християн. Коли вони наблизилися до монастиря, де проживала Февронія, всі черниці втекли, залишивши тільки настоятельницю Февронію та її помічницю Фомаїду. Воїни впіймали молоду Февронію, зв'язали їй руки і привели до свого командира. Спочатку їй запропонували відмовитися від своєї віри і принести жертву язичницьким ідолам. Але діва відмовилася безстрашно, за що її піддали жахливим катуванням і потім обезголовили.

Що не можна робити:

= Заборонено сваритися і лаятися.

= Краще не вживати спиртні напої.

= Не варто ходити травою босоніж, особливо, якщо є роса.

Народні прикмети і традиції

= дивилися, який сьогодні день: свині та миші їдять сіно — буде поганий сінокіс трави;

= багато осоту — чекайте на холодну зиму;

= цього дня стоїть сильна спека — наступні 40 днів також будуть спекотними;

= багато деревію в полі — під час косовиці дощитиме;

= розсада «п'є» воду до сухого сінокосу, а якщо не вбирає — мокрого.8 липня вважався сприятливим днем для будь-яких любовних справ. Тому часто зізнавалися у коханні, засилали сватів, грали весілля. Закоханим краще цей день провести разом. Віряни молилися святій Февронії, щоб вона подарувала міцний шлюб та довгі стосунки. Чоловік та жінка повинні разом попрацювати над будь-якою справою, щоб вона принесла достаток.

Іменини відзначають Леонід, Костянтин, Федір, Петро, Давид.

Талісманом людини, народженої 8 липня, є геліотроп. Напівдорогоцінний камінь, який відносять до групи халцедонів. В Стародавньому Єгипті вірили, хто володіє геліотропом, той може підпорядковувати собі інших людей.

Читайте також: ««Євробачення-2024» проведуть у шведському місті Мальме».

Telegram Channel