Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
Ангіна в дорослих: як діяти при захворюванні

Фото: lysobact.com.ua.

Ангіна в дорослих: як діяти при захворюванні

Ангіна, або гострий тонзиліт — це серйозне захворювання, що стосується як дітей, так і дорослих. У даній статті ми розглянемо специфіку ангіни в дорослих, симптоми цього захворювання, а також методи профілактики й лікування, зокрема за допомогою такого засобу, як Лісобакт®

Ангіна в дорослих: як діяти при захворюванні

Ангіна, або гострий тонзиліт — це серйозне захворювання, що стосується як дітей, так і дорослих. У даній статті ми розглянемо специфіку ангіни в дорослих, симптоми цього захворювання, а також методи профілактики й лікування, зокрема за допомогою такого засобу, як Лісобакт®.

Ангіна є досить поширеною проблемою серед дорослого населення. Вона може поширюватися різними шляхами: через безпосередній контакт із хворою особою, через забруднене повітря або через спільне користування предметами особистої гігієни. Детальніше про ангіну можна почитати на сайті https://lysobact.com.ua/doroslym/angina/.

Причини та симптоми ангіни

Основні причини розвитку ангіни (віруси, бактерії, грибки). Серед них найбільш поширеними є стрептококи групи A. Тому зверніть увагу, якщо у вас виникли симптоми ангіни в дорослих у вигляді:

 • болі в горлі;
 • почервоніння мигдалин;
 • ускладнень під час ковтання;
 • підвищеної температури;
 • збільшення лімфовузлів на шиї;
 • загальної слабкості тощо.

І якщо не лікувати ангіну, це може призвести до серйозних ускладнень, включаючи ревматизм, гломерулонефрит або перитонзилярний абсцес. Тому за перших симптомів ангіни необхідно негайно звернутися до лікаря.

Профілактика ангіни в дорослих

Загальні рекомендації щодо підтримання імунної системи:

 • Здоровий спосіб життя, включаючи збалансоване харчування, регулярну фізичну активність, достатню кількість сну, що можуть допомогти зміцнити імунітет і зменшити ризик розвитку ангіни.
 • Правильна гігієна також важлива для профілактики захворювання. Регулярне миття рук, використання індивідуальних предметів особистої гігієни та уникнення контакту з хворими людьми.
 • Вакцинація та імунізація як один методів профілактики ангіни. Існують вакцини проти деяких типів бактерій, що можуть спричинити ангіну, таких як пневмокок або гемофільна паличка.

Використання Лісобакт® під час ангіни

Лікування ангіни залежить від причини захворювання. Воно може включати прийом антибіотиків, протизапальних препаратів, засобів для полоскання горла. Окрім медикаментозного лікування, є деякі методи самодопомоги, які можуть полегшити симптоми ангіни. Це включає зволоження повітря в приміщенні, пити багато теплих напоїв тощо.

Один з ефективних засобів у боротьбі з ангіною є препарат Лісобакт®. За інформацією, наведеною на офіційному сайті Лісобакт®, цей препарат має антисептичну, протизапальну та імуномодулюючу дію, що робить його корисним під час лікування ангіни. Завдяки своєму складу, він не тільки допомагає боротися з інфекцією, але й підтримує імунну систему організму.

Важливо зазначити, що препарат має використовуватися згідно з інструкцією Лісобакт®, тому перед його прийомом рекомендується звернутися до лікаря або фармацевта.

Ангіна — це серйозне захворювання, яке може призвести до небезпечних ускладнень, тому важливо вчасно виявляти його симптоми. Для профілактики ангіни необхідно дотримуватися загальних принципів здорового способу життя, гігієнічних норм, а також розглянути можливість вакцинації. Лісобакт® може бути корисним у лікуванні ангіни, але його використання має обговорюватися з медичним спеціалістом.
  

 1. Robert W. Wolford; Amandeep Goyal; Shehla Yasin Belgam Syed etc. Pharyngitis. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2023 Jan-.
 2. Una Glamočlija, Meliha Mehić, Aziz Šukalo etc. Lysozyme in the treatment of non-infectious sore throat. Bosn J Basic Med Sci. 2020 May; 20(2): 281–282.
 3. Xiaojun Mao, David L. Auer, Wolfgang Buchalla etc. Cetylpyridinium Chloride: Mechanism of Action, Antimicrobial Efficacy in Biofilms, and Potential Risks of Resistance. Antimicrob Agents Chemother. 2020 Aug; 64(8)
Telegram Channel