Курси НБУ $ 41.34 € 45.00
Енергетики попросили економити електрику

Економити важливо з 16 години до 23-ї.

Фото: Укренерго.

Енергетики попросили економити електрику

Вчора, 19 липня, в енергосистемі о 21:40 зафіксували літній рекорд споживання. 

Про це повідомили в телеграм-каналі Укренерго.

Він на 1% перевищив показник найспекотнішого дня, який був 6 липня. І це попри те, що середньодобова температура повітря вчора була на 4˚С нижчою. 

Крім того, пік споживання знову повернувся на вечірні години – з 21:00 до 22:00, що суттєво збільшує навантаження на енергосистему. Зокрема, порівняно з початком тижня вечірнє споживання зросло на 4%.

Для того, щоб покрити стрімко зростаюче споживання доводиться задіювати потужності еквівалентні декільком енергоблокам електростанцій. Диспетчерський центр «Укренерго» залучає всі наявні в енергосистемі електростанції, які в роботі, але їхній обсяг суттєво обмежений.

Ситуація також ускладнюється тим, що сьогодні в плановий ремонт вийшов ще один блок атомної електростанції. Триває масштабна ремонтна кампанія на багатьох електростанціях – теплові та гідроелектростанції відновлюються після пошкоджень внаслідок російських атак, атомні – в планових ремонтах.

Тому, зважаючи на обмежені можливості енергосистеми покривати значне споживання ввечері, необхідно економно користуватися електроенергією.

З 16:00 до 23:00:

охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;

вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;

переносьте користування електроприладами на ранкові, денні або нічні години доби;

вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

«Допоможіть енергетикам тримати баланс в енергосистемі», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Поки Польща хоче зупинити агроекспорт з України, у Ковелі проводять міжнародний форум про те, як посилити експорт

Реклама Google

Telegram Channel