Курси НБУ $ 41.38 € 47.77
Є 5 варіантів: Ковель шукає нову дату святкування Дня міста

Ваш варіант?

Фото із сторінки Ігоря Чайки у Facebook.

Є 5 варіантів: Ковель шукає нову дату святкування Дня міста

Відбулося засідання робочої групи з вивчення та обговорення питання щодо встановлення нової дати відзначення дня міста Ковеля

Про це повідомив мер Ігор Чайка.

 «Попередня — перша неділя липня як найближча до 6 липня 1944 року, коли місто визволили від німецьких окупантів, більше не актуальна, про що уже писав раніше, - зазначив він. - Робоча група складалася з 15 осіб: депутатів міської ради, представників історичної спільноти Ковеля, духовенства, освітян. Модерувала захід заступниця Наталія Маленицька, яка ознайомила всіх присутніх з попереднім рішенням міської ради від 24.06.2004 року №19/35 про святкування Дня міста Ковеля.

Наголосила на актуальності питання щодо зміни дати відзначення Дня міста Ковеля, оскільки є звернення депутатів міської ради

Валерія Чернякова та Андрія Миронюка.

Також звернення голови постійної комісії з питань дотримання прав людини,депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, конфлікту інтересів Андрія Мілінчука.

Окрім того, петиція представника православної громади міста

Ковеля Валерія Кантерука.

У результаті дискусій вже виокремили декілька можливих дат відзначення Дня міста, які пізніше будуть оприлюднені для громадського голосування, що відбуватиметься на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Ось ці варіанти:

= 19 серпня, коли у 1990 році вперше над Ковелем замайорів синьо-жовтий стяг або 30 серпня, коли біля пам’ятного знака, сьогодні це пам’ятник Борцям за волю України, також був розміщений синьо-жовтий прапор.

= Третя неділя вересня як час, коли був затверджений герб міста та проводилися ярмарки.

= 24 грудня (з можливістю перенесення на найближчі вихідні). Саме в цей день 1518-го року Ковель набув статусу міста та отримав Магдебурзьке право.

= Триває також пошук важливих для Ковеля дат початку ХХ століття, коли, наприклад, перше підняття українського прапора в місті або входження в Українську державу могло припадати на 1918-1920 роки. PS

= В опитуванні також буде передбачений варіант «Залишити без змін».

Реклама Google

Telegram Channel