Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
«Армія Польщі швидко вирішила б ці проблеми»: розвідка про «Вагнер» в Білорусі

Андрій Юсов.

Фото: РБК-Україна.

«Армія Польщі швидко вирішила б ці проблеми»: розвідка про «Вагнер» в Білорусі

На сьогодні в Білорусі немає заявлених 10 тисяч «вагнерівців», однак пересування ще триває

В угруповання ПВК «Вагнер» у Білорусі немає достатніх сил і засобів, щоб становити реальну загрозу для Польщі чи інших країн НАТО та ЄС.

Про це представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини» 24 липня, передає ТСН.

Юсов зазначив, що коли лише з'явилася інформація про можливе перебування «вагнерівців» у Білорусі, йшлося про те, що «один із напрямків їх використання – це постійно дратувати й нервувати сусідів: країни-члени НАТО та Європейського Союзу».

«Якщо говорити про серйозність цих погроз – даруйте, в угруповання «вагнерівців» немає достатніх сил і засобів для того, щоб реально становити загрозу для, наприклад, Польщі. Якщо б такий крок відбувся, він був би самовбивчим для цієї структури. Переконаний, що армія Польщі лише зраділа б подібним випадкам і швидко вирішила б ці проблеми», – запевнив представник української розвідки.

Він також повідомив, що західні партнери України не перебільшують, але відстежують ситуацію з бойовиками «Вагнера» в Білорусі та «готуються». Адже йдеться про терористичну організацію на території іншої держави.

«Серед членів цієї структури багато людей чинили воєнні злочини, мають серйозний воєнний досвід. Тому, безумовно, зважати на цей фактор потрібно», – додав Юсов.

Скільки «вагнерівців» зараз перебувають у Білорусі

Представник ГУР повідомив, що заявлена кількість найманців «Вагнера» в Білорусі у 10 тис. бійців «є більше декларативною».

«Там їх стільки немає, але пересування ще відбувається. Стосовно озброєння й техніки – переважно озброєння і техніка залишаються під час виходу з тимчасово окупованих територій в окупаційному корпусі», – розповів Юсов.

Читайте також: Рухались нестандартно: в білорусь прибула десята колона «вагнерівців».

Реклама Google

Telegram Channel