Курси НБУ $ 36.35 € 39.72
Україна припиняє бойкот змагань за участі росіян і білорусів у нейтральному статусі

Вадим Гутцайт.

Фото: УП.

Україна припиняє бойкот змагань за участі росіян і білорусів у нейтральному статусі

Якщо ж статусу не буде дотримано, українські спортсмени на змагання не поїдуть

Українські спортсмени зможуть виступати разом із білорусами і росіянами, якщо ті братимуть участь у змаганнях у нейтральному статусі.

Джерело: наказ Міністерства молоді та спорту України, інформує Українська правда.

В документі при цьому зазначається, що міністерство забороняє українським спортсменам виступати на змаганнях, «в яких беруть участь спортсмени, що представляють Російську Федерацію та/або Республіку Білорусь під своїми національними прапорами».

Що передувало: Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що не отримував листа від Федерації шахів України з проханням випустити для участі у Кубку світу-2023 українського гросмейстера Василя Іванчука, однак у випадку надходження такого листа не дозволив би його виїзд на змагання з росіянами та білорусами.

Водночас на питання, чи міністерство дозволить виїзд Іванчука на змагання у випадку надходження відповідного листа, Гутцайт сказав: «Щоб він брав участь у змаганнях з росіянами під нейтральним прапором… Ви знаєте, що у нас є заборона брати участь у змаганнях, де є спортсмени з Росії та Білорусі. Тому зараз, коли ще ми не вирішили це остаточно, будемо ми брати участь чи не будемо… ми не можемо відпускати».

Читайте також:Провідні шахісти планети просять українську владу відпустити на Кубок світу «генія шахів»

Telegram Channel