Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
На Волині шукають джерело смороду

Ймовірне джерело смороду у громаді — земельна ділянка, що розташована на території села Городище.

Фото ілюстративне / 12kanal.com.

На Волині шукають джерело смороду

Боратинська сільська рада продовжує вживати заходів щодо боротьби з поширенням смороду в окремих селах громади

Сьогодні відбулося засідання спеціальної комісії Боратинської сільської ради щодо фактів забруднення атмосферного повітря, до якого долучилися також представники Луцької міської ради, Державної екологічної інспекції у Волинській області, управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА, Луцького районного відділу ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ», Луцького управління ГУ Держпродспоживслужби, представники громадськості, а також представники ПрАТ «Гнідавський цукровий завод», ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія». Про це повідомляють на сайті Боратинської сільської ради.

На початку засідання сільський голова Сергій Яручик проінформував про проведену Боратинською сільською радою роботу зі збору матеріалів з метою передачі контролюючим органам для здійснення позапланових перевірок джерел забруднення атмосферного повітря та суб’єктів господарювання, що продукують викиди. Окрім того, сільський голова наголосив, що зібрані матеріали передано до прокуратури та СБУ для реагування. Активну участь у підготовці та зборі даних, а також у обговоренні гострої проблеми забруднення повітря взяли члени комісії — депутати Боратинської сільської ради: Юрій Цейко, Сергій Ільюк, Людмила Коваль, Андрій Прач та Алла Пігула, а також начальниця відділу організаційно-правового забезпечення Боратинської сільської ради Богдана Макарчук.

В ході обговорення члени комісії прийшли до висновку щодо необхідності перевірки ймовірного джерела смороду у громаді — земельної ділянки (фільтраційних полів) загальною площею 95 га, що розташована на території села Городище. За результатами засідання прийняті рішення щодо звернення до органів державної влади, що здійснюють контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, щодо:

  • перевірки полів фільтрації, їхніх басейнів на предмет відповідності нормам законодавства (можливого перевантаження, зношення, перевищення проектних потужностей);
  • перевірки наявності у власника та користувачів земельної ділянки необхідних дозволів на здійснення та прийняття скидів;
  • проведення контрольного забору проб атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони у час поширення смороду.

Робота з усунення проблеми смороду у громаді триває, Боратинська сільська рада і надалі інформуватиме мешканців про результати проведеної роботи.

Читайте також: Порушників за викидання сміття у Нововолинську ловлять за допомогою фотопасток.

Реклама Google

Telegram Channel