Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
Медовий край: лісівники Волині та Рівненщини запрошують відвідати рекреаційні комплекси

Для комфортного та безпечного відвідування лісових масивів розроблені карти рекреаційних пунктів.

Фото: Відкриті джерела.

Медовий край: лісівники Волині та Рівненщини запрошують відвідати рекреаційні комплекси

Минулого року на пасіках Полісся вдалося зібрати 10 т меду, цьогоріч сезон ще в розпалі, на даний момент зібрано 2 т. У філіях Поліського лісового офісу, який об’єднує ліси Волині та Рівненщини, зараз 1660 вуликів та 1300 бджолосімей. За ними щодня доглядає професійний пасічник

Започаткували медову справу лісівники ще в 90-х роках, а останнім часом особливо стали приділяти увагу. Про це AgroPortal.ua розповіли в Поліському лісовому офісі.

«Пасіки існують дуже давно, ще раніше це було бортництво. Встановлювали борть на деревах і туди заселяли сім’ї диких бджіл. З цього практично і розпочалася справа лісівників, а пасіки була можливість розміщувати саме в таких екологічних місцях як ліс», — розповідають в офісі.

Пасіки Поліського лісового офісу розміщені віддалено від доріг та іншої інфраструктури. На узліссях, які неподалік, росте липа, акація. Поруч — кормові поля, де з часом цвітуть гречка, соняшник, де висіваються рослини-медоноси.

Бджолам є над чим працювати. Такий мед, безперечно, має свої переваги. Він не містить «домішок цивілізації». Лише солодкий натуральний продукт найвищої якості. Його реалізують під єдиним брендом, адже також є консервні цехи, де виготовляється варення, крем-мед із додаванням різноманітних фруктів, соки, перетерті ягоди, овочі. Власну продукцію тут реалізують через інтернет-магазин, торгові майданчики на рекреаційних комплексах і навіть експортують за кордон — вона дуже цінується, адже насправді є екологічно чистою.

 

 «У Шацькому районі, хоч це і прикордоння, у нас є місця, де пасіка є частинкою відпочинкового комплексу. На території є будинок для риболовлі, вольєр з дикими тваринами, пасіка з двома будиночками для апітерапії. Цей комплекс можна назвати екореабілітаційним. З початком війни до нас дуже часто приїздять військові, громадські організації привозять сюди людей. Велика територія підходить для душевного відпочинку, де можна порибалити, просто провести час у лісі.

 

 Вольєри теж мають таку рекреаційну роль, адже тварини, якщо й дикі кабани, то вони десь там підходять до вольєра, на них можна подивитися тощо. Таку саму роль відіграє і пасіка. На шацькій пасіці знаходяться аж 100 вуликів, вона досить сучасна», — зазначають у Поліському лісовому офісі. 

Для комфортного та безпечного відвідування лісових масивів розроблені карти рекреаційних пунктів, де є альтанки, мангали, майже на всіх зонах відпочинку — дитячі майданчики, облаштовані місця для паркування. А ще на території даного лісового офісу розміщенні 13 будиночків для апітерапії.

Читайте також: «На Волині ветеринар добирається до підопічних 18 кілометрів конем».

Telegram Channel