Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
На волинському прикордонні і досі «ловить» білоруське телебачення, але нема українського

Окремі території Ковельського та Камінь-Каширського районів мають недостатнє покриття телесигналом вітчизняних мовників.

Волинь-нова

На волинському прикордонні і досі «ловить» білоруське телебачення, але нема українського

Пропагандистів ворожої країни можна чути і бачити на 11 білоруських радіостанціях і 8 білоруських телепрограмах цифрового формату DVB-T

Питання порушувалось під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Голова Волиньради Григорій Недопад зауважив, що в умовах воєнного стану та активації російської пропаганди питання інформаційної безпеки є вкрай важливим, інформує Волинська обласна рада.

«Перемагати у боротьбі на інформаційному фронті сьогодні не менш важливо, аніж на полі бою. Наш ворог завдяки медійній пропаганді проникає у свідомість людей та спотворює дійсність. Тому ми маємо робити все можливе, щоб зарадити цьому процесу», - наголосив він.

 

 Представниця Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в області Лілія Бойко розповіла, що на жаль, на окремих територіях прикордонних Ковельського та Камінь-Каширського районів досі мають вплив 11 білоруських радіостанцій і 8 білоруських телепрограм цифрового формату DVB-T. Разом з тим вона зауважила, що ці території мають недостатнє покриття телесигналом вітчизняних мовників, що негативно позначається на інформаційному просторі регіону.

«У грудні 2019 року Нацрада прийняла рішення про створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі у стандарті DVB-T2. На території України у тестовому режимі уже працює 158 передавачів, тобто 95% держави покрито цим телебаченням. На Волині запущено 7 передавачів. Ця мережа транслюється на хвилях метрового діапазону, які краще огинають перешкоди і спроєктована так, щоб покрити території, де були проблеми з прийомом телесигналу, особливо в прикордонні», - зазначила вона.

Відтак, Лілія Бойко звернулася до керівників територіальних громад з проханням донести до їхніх мешканців цю інформацію. «Потрібно, щоб населення ваших громад оновило пошук каналів на своєму Т2 тюнері. Для цього достатньо запустити режим автопошуку каналів у меню тюнера чи телевізора. Найкраще для прийому телесигналу МХ-7 підійде антена метрового діапазону для прийому аналогового ТБ, які багато в кого збереглися. Також підходять вседіапазонні антени, які багато хто використовував для прийому цифрового ТБ раніше. Наприклад, дуже поширені так звані «польські», - пояснила вона.

Telegram Channel