Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
Шуми та скрипи: їх причини та усунення в автомобілі Škoda Octavia

Фото: japan-cars.com.ua.

Шуми та скрипи: їх причини та усунення в автомобілі Škoda Octavia

Поява стороннього шуму може стати сигналом того, що в автомобілі є якісь проблеми. Ігнорувати нехарактерні звуки та скрипи не можна, тому що вони можуть бути наслідком серйозної несправності у транспортному засобі. Зазвичай для їх усунення достатньо замінити зношені деталі на нові, але в деяких випадках може знадобитися серйозний ремонт.

Зауважимо, що купувати комплектуючі слід у перевіреному інтернет-магазині. Використовуйте для цього унікальний VIN-код машини, за допомогою якого можна швидко та легко підбирати товари через каталог запчастин Шкода Октавія. Це дозволить вам купити деталі та розхідники, які гарантовано підійдуть саме вашому автомобілю.

Основні причини та способи усунення сторонніх звуків в авто

Різноманітні шуми та скрипи у моделях Skoda Octavia можуть виникати з різних причин, починаючи від зношених деталей кузова та закінчуючи неправильною роботою двигуна. Розгляньмо, чому в транспортних засобах з'являються сторонні звуки і які запчастини Шкода Октавія могли вийти з ладу саме вашому авто.

«Цвіркуни» в салоні

З різних причин пластикові деталі всередині транспортного засобу можуть почати рипіти. Між собою автомобілісти називають це явище «цвіркун» - дратує, але жодної небезпеки для машини або пасажирів не несе.

Усунути «цвіркуни» можна по-різному:

  • Найпростіший і найефективніший спосіб — обробити проблемні місця спеціальним мастилом на основі силікону. Робити це потрібно в теплі, тому що на холоді засіб швидко твердіє. Єдиний недолік у тому, що на обробленій поверхні може накопичуватися пил.

  • Деякі автовласники застосовують ущільнювальні поролонові стрічки з липким шаром, які бувають різних кольорів. Вони не тільки запобігають появі скрипу, але й мають відмінну звукоізоляцію.

  • Використовувати можна також спеціальний гумовий ущільнювач, призначений для утеплення вікон. Він вважається недорогим і добрим засобом у боротьбі зі «цвіркунами» в салоні.

Несправний ступичний підшипник

Ця причина стороннього звуку в авто є однією з найпоширеніших. Причому шум може виникати при проходженні поворотів, прискоренні та навіть розміреній їзді рівними дорогами. Для усунення звуку достатньо купити для Skoda Octavia запчастини та замінити зношену деталь.

Наступні ситуації можуть стати непрямим підтвердженням того, що виникли проблеми зі ступичним підшипником:

  • При прискоренні їзди рівень шуму спереду чи позаду машини зростає.

  • Гул посилюється при повороті коліс у будь-який бік, але зменшується, якщо поставити їх рівно.

  • Сторонній звук з'являється лише після набору певної швидкості. Як правило – 60 км/год.

  • Крім шуму виникає ще й вібрація на рульовому колесі. Вона помітна навіть під час руху гладким дорожнім полотном.

Нестача мастила у коробці передач

Для усунення цієї несправності не потрібні запчастини на Шкоду Октавию, а нова трансмісійна олива. Його слід повністю замінити, причому як у механічній коробці перемикання передач, так і автоматичній.

Якщо проблема справді в низькому рівні масла, тоді сторонній шум буде доноситися з-під днища машини. Очікується, що чим вище навантаження на трансмісію, тим гучнішим буде звук.

Редуктор переднього чи заднього моста

З часом в автомобілі може зношуватись редуктор переднього або заднього моста. Джерело шуму буде спереду або ззаду машини - відповідно до місця розташування несправного елемента. Звук зростатиме одночасно зі збільшенням швидкості руху (бо змінюється кількість обертів валу).

Причин такого явища може бути дві:

  • Недолік змащувального матеріалу. Її потрібно замінити, заразом перевіривши стан деталі.

  • Поломка редуктора. У цьому випадку допоможуть нові запчастини Skoda Octaviaтому що вузол підлягає заміні.

Природні шуми

Існують ситуації, коли шум не пов'язаний з неполадками, а є лише наслідком природних процесів. Наприклад, на новій машині шум може бути нормальним для двигуна, тому до нього потрібно тільки звикнути. У деяких випадках сильний зустрічний або бічний вітер також може призводити до появи неприємного звуку – це особливо характерне для моделей з невеликим кузовом.

У таких ситуаціях не потрібно поспішати з ремонтом,  тому що причина не завжди криється у зносі деталей або їх поломці. Натомість знизите швидкість, змініть режим їзди або запишіться на комплексну діагностику в автосервіс. Якщо механіки не виявлять жодних проблем із машиною, тоді приводом шуму можуть бути природні причини або специфічна робота окремих вузлів, зокрема двигуна.

Telegram Channel