Курси НБУ $ 36.38 € 39.96
Волиняни повернулися з медалями зі Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців

Волинська команда. Змагання відбулись у селі Осій Закарпатської області.

Фото Суспільне.

Волиняни повернулися з медалями зі Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців

Шість особистих медалей і командний кубок привезли волиняни зі Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців, який відбувся в Закарпатті

Волинь на змаганнях представляли гуртківці Центру національно-патріотичного виховання, учні Маневицького ліцею та вихованці Станції юних туристів.

Як розповіла Суспільному тренерка команди, керівниця гуртка Лілія Поліщук, у цих змаганнях акцент робиться на краєзнавстві, зокрема діти мають показати знання з географії, геології, історії, археології, етнографії та екології.

Лілія Поліщук.
Лілія Поліщук.

 «Це наші найголовніші змагання, найвищого рангу для краєзнавців. Це дуже різнобічні комбіновані змагання, туди входять і спортивні дисципліни, такі як техніка спортивного туризму і спортивного орієнтування», — каже тренерка.

Капітанкою команди була 16-річна Маргарита Шевчук. Як розповіла дівчина, у таких змаганнях бере участь уже вдруге.

Маргарита Шевчук.
Маргарита Шевчук.

 «Займаюсь туризмом загалом п'ять років в центрі. Я як капітан мала таку роль, як зібрати команду, морально підготувати до змагань, до цього крос-походу, це найважче було і до доповідей», — говорить дівчина.

Після повернення зі змагань діти привезли грамоти, медалі та кубки, а також чимало фотоспогадів, — говорять учасники команди Олег Поліщук та Богдана Мацко.

«Я переміг у секції «геологія» на Всеукраїнському зльоті, для мене це перша медаль і досягнення такого Всеукраїнського рівня», – сказав Олег Поліщук.

Олег Поліщук (праворуч).
Олег Поліщук (праворуч).

 Зі слів Богдани Мацко, на змаганнях по географічному краєзнавстві зайняла перше місце. «Це, певно, перша моя медаль і перші змагання. Я представляла роботу «Озера Лесиного краю». Під час цієї експедиції ми відвідали дев'ять озер Волині, на розкладинці можна побачити всі озера, які ми відвідали», — каже лучанка.

Богдана Мацко.
Богдана Мацко.

 Ще одна тренерка команди Ольга Стеценко розповіла, що через війну цього року на змагання приїхало менше учасників. Каже: якщо торік було 24 команди, то цього року лише 10.

«Але висока була конкуренція, приїхали тільки ті команди, які претендували на перемогу. Було тяжко змагатись, але наші діти вибороли перемогу», — сказала лучанка.

За підсумками змагань, команда Волині посіла друге місце в загальному заліку за напрямами краєзнавчих досліджень та четверте місце у туристсько-краєзнавчому експедиційному маршруті.

Telegram Channel