Курси НБУ $ 39.83 € 43.11
Експертний погляд: золоті правила безпечних онлайн-платежів в Україні!

Фото: mixfin.com.

Експертний погляд: золоті правила безпечних онлайн-платежів в Україні!

Онлайн-платежі - це зручний і швидкий спосіб оплати товарів і послуг в інтернеті. Але чи знаєте ви, як робити їх безпечно і не потрапити на гачок шахраїв? У цьому тексті ми розкажемо вам про основні загрози під час онлайн-платежів, переваги популярних платіжних систем в Україні, звернемо вашу увагу на огляд платіжної системи fondy, як однієї з найбезпечніших онлайн платіжних систем, та розкажемо про ряд простих кроків для захисту своїх грошей та особистої інформації, а також про те, чи можна довіряти новим платіжним системам.

Наш текст базується на експертності фахівців з фінансової сфери, дослідженнях ринку та відгуках користувачів із цього питання. Ми також сподіваємося, що наша інформація буде корисною та практичною для Вас!

Що таке безпечний онлайн-платіж?

Безпечний онлайн-платіж - це такий платіж, який гарантує конфіденційність та цілісність вашої фінансової транзакції, а також захист вас від шахрайства та крадіжки. Безпечний онлайн-платіж повинен виконуватися через надійний платіжний сервіс, який має легальний статус, сертифікати безпеки та механізми захисту даних. Також безпечний онлайн-платіж потребує використання зашифрованого з’єднання (HTTPS), сильного пароля, двофакторної аутентифікації та антивірусного програмного забезпечення на вашому пристрої. Нарешті, безпечний онлайн-платіж передбачає вашу уважність та обережність при введенні своїх даних, перевірці адреси сайту та отриманню платіжного підтвердження.

Основні загрози при онлайн-платежах і як їх уникнути

Одна з найбільших загроз при онлайн-платежах - це фішинг, або рибальство. Це метод шахрайства, коли зловмисники намагаються отримати ваші особисті та фінансові дані, використовуючи підроблені електронні листи, повідомлення, сайти або додатки, які імітують легітимні організації. Щоб уникнути фішингу, вам слід:

 • Не відкривайте підозрілі листи та не натискати на невідомі посилання.

 • Не давайте свої дані на сайтах, які не мають HTTPS або показують помилки сертификату.

 • Не кажіть свої дані третім особам по телефону або онлайн.

 • Перевіряйте правопис адреси сайту та електронної пошти відправника.

 • Використовуйте офіційні додатки платіжних сервісів та банків.

Інша загроза при онлайн-платежах - це викрадення вашого пристрою або вашого облікового запису. Це може статися, якщо ви залишите свої дані незахищеними або загубите контроль над своїм пристроєм. Щоб запобігти цьому, вам слід:

 • Використовувати сильні паролі та змінювати їх регулярно.

 • Включати двофакторну аутентифікацію для своїх облікових записів.

 • Не зберігати свої дані на публічних або чужих пристроях.

 • Вимкнути автоматичне заповнення форм.

 • Повідомляти свого провайдера або банк про втрату або крадіжку свого пристрою.

 

Переваги популярних платіжних систем в Україні в 2023 році

Україна має багатий вибір платіжних систем, яким можна довіряти та користуватися для онлайн-платежів. Ось деякі з них:

 

Платiжна система

Опис

Переваги

Privat24

Інтернет-банкiнг вiд ПриватБанку

- Можливiсть оплатити бiльше 2000 послуг i товарiв онлайн
- Зручний i безпечний інтерфейс
- Безкоштовна реєстрація i обслуговування

LiqPay

Платiжна система вiд ПриватБанку

- Можливiсть здiйснювати платежi через QR-код, SMS, e-mail або посилання
- Можливість переказувати гроші між картками будь-яких банкiв
- Низька комісія за платежі

EasyPay

Електронний гаманець для оплати комунальних послуг, мобільного зв’язку, інтернету та іншого

- Можливість поповнювати гаманець готівкою в терміналах, банкоматах або онлайн
- Можливість заробляти бонуси за платежі та використовувати їх для оплати
- Безкоштовна реєстрація та обслуговування

Portmone

Один з найбільших платіжних сервісів в Україні, який дозволяє оплачувати рахунки, переказувати гроші, купувати квитки та інше

- Можливість зберігати дані своїх карток у захищеному сховищі
- Можливість отримувати знижки та кешбек за платежі
- Можливість користуватися сервісом через сайт, додаток або SMS

Fondy

Європейська платіжна система, яка пропонує рішення для прийому платежів на сайтах, в додатках, на платформах та інше

- Можливість приймати платежі в 100+ валютах та 200+ країнах
- Можливість використовувати різні способи оплати: картки, Apple Pay, Google Pay тощо
- Низька комісія за платежі та швидке виведення коштів

Як видно з таблиці, популярні платіжні системи в Україні мають свої переваги та особливості. Вони надають своїм користувачам зручність, швидкість, безпеку та економію при онлайн-платежах. Однак не всі платіжні системи однаково надійні та захищені. Тому важливо звертати увагу на механізми захисту даних у лідерах платіжних сервісів.

Механізми захисту даних у лідерах платіжних сервісів

Для того, щоб забезпечити безпеку онлайн-платежів, платіжні сервіси використовують різні механізми захисту даних. Ось деякі з них:

 • Шифрування - це процес перетворення інформації в незрозумілий код, який може бути розшифрований тільки за допомогою спеціального ключа. Шифрування захищає дані від перехоплення та зміни третіми особами. Платіжні сервіси використовують сучасні алгоритми шифрування, такі як AES, RSA, ECC тощо.

 • Сертифікація - це процес підтвердження легальності та безпеки платіжного сервісу за допомогою незалежних організацій. Сертифікація свідчить про те, що платіжний сервіс виконує вимоги міжнародних стандартів та законодавства. Платіжні сервіси отримують різні сертифікати, такі як PCI DSS, EMVCo, ISO 27001 тощо.

 • Аутентифікація - це процес перевірки особи користувача платіжного сервісу за допомогою унікальних ідентифікаторів. Аутентифікація запобігає несанкціонованому доступу до облікового запису та грошей користувача. Платіжні сервіси використовують різні методи аутентифікації, такі як пароль, SMS-код, біометричні дані тощо.

Один з прикладів платіжного сервiсу, який використовує всi цi механiзми захисту даних, - це Fondy. Ця платiжна система має європейську ліцензію на проведення платежiв, сертифiкат PCI DSS рiвня 1 (найвищий рiвень безпеки), шифрує дані за допомогою алгоритму AES-256 та використовує двофакторну аутентифікацію для своїх користувачів. Крім того, Fondy має позитивний огляд платіжної системи від MixFin, який аналізує фiнансовi ринки та продукти.

З яких простих кроків складається безпечний онлайн-платіж?

Безпечний онлайн-платіж не є складним процесом, якщо дотримуватися деяких простих кроків. Ось що вам потрібно зробити:

 • Вибрати надійний платiжний сервіс. Перед тим, як оплатити щось онлайн, переконайтеся, що ви користуєтеся відомим і легальним платіжним сервісом, який має сертифікати безпеки та захищає ваші дані. Ви можете перевірити рейтинг та відгуки про платіжний сервіс на сайті MixFin або інших джерелах.

 • Ввести свої дані. Після того, як ви обрали платіжний сервіс, вам потрібно ввести свої дані для оплати, такі як номер картки, термін дії, CVV-код тощо. Переконайтеся, що ви вводите свої дані на захищеному сайті, який має HTTPS у своїй адресі та замок у своєму браузері. Не дозволяйте стороннім програмам або особам доступ до вашого пристрою або екрану.

 • Підтвердити платіж. Останнім кроком є підтвердження вашого платежу за допомогою SMS-коду, пароля, біометричних даних або іншого методу аутентифікації. Не давайте цю інформацію нікому і не вводьте її на підроблених сайтах або повідомленнях. Перевірте суму та отримувача платежу перед підтвердженням.

 • Отримати платіжне підтвердження. Після успішного платежу ви повинні отримати платіжне підтвердження на свою електронну пошту або телефон. Збережіть це пiдтвердження для подальшого контролю або вирішення можливих проблем.

 

Відгуки експертів: чи можна довіряти новим платіжним системам?

З розвитком технологій та зміною потреб споживачів з'являються нові платіжні системи, які пропонують інноваційні рішення для онлайн-платежів. Однак чи можна довіряти цим новим гравцям на ринку? Яка їхня експертиза та репутація? Як вони захищають дані своїх користувачів?

На нашу думку, нові платіжні системи не слід відкидати або ігнорувати, але слід бути критичним і обережним під час їх використання. Нові платіжні системи можуть мати свої переваги, як-от низька комісія, широкий функціонал, гнучкість і сумісність із різними платформами. Однак вони також можуть мати свої недоліки, як-от низький рівень безпеки, відсутність ліцензії, негативні відгуки чи скарги.

Тому, перш ніж користуватися новою платіжною системою, вам слід перевірити її такі параметри:

 1. Легальність. Переконайтеся, що платіжна система має легальний статус і дозвіл на проведення платежів в Україні та інших країнах. Ви можете знайти цю інформацію на сайті платіжної системи або в її правилах користування.

 2. Безпека. Переконайтеся, що платіжна система використовує сучасні механізми захисту даних, такі як шифрування, сертифікація, аутентифікація тощо. Ви можете знайти цю інформацію на сайті платіжної системи або в її політиці конфіденційності.

 3. Репутація. Переконайтеся, що платіжна система має позитивну репутацію та відгуки від своїх користувачів і партнерів. Ви можете знайти цю інформацію на сайті платіжної системи або на інших джерелах, таких як MixFin, Trustpilot тощо.

Якщо ви робите цю перевірку, ви можете визначити, чи можна довіряти новій платіжній системі та чи варто її використовувати.

Стратегії захисту особистої інформації під час онлайн-платежів

Останнім аспектом безпечних онлайн-платежів є захист вашої особистої інформації. Особиста інформація - це будь-яка інформація, яка дає змогу ідентифікувати вас або вашу фінансову діяльність, така як ім'я, прізвище, адреса, номер телефону, електронна пошта, номер картки, CVV-код тощо. Ця інформація може бути використана зловмисниками для шахрайства, крадіжки грошей або ідентичності, шантажу або завдання шкоди вашому імені.

Щоб захистити свою особисту інформацію під час онлайн-платежів, вам слід дотримуватися таких стратегій:

 • Не давати свою особисту інформацію незнайомим особам або підозрілим сайтам. Не відповідайте на листи, повідомлення, дзвінки або запити, які вимагають вашу особисту інформацію, навіть якщо вони виглядають офіційними або терміновими. Не вводьте свою особисту інформацію на сайтах, які не мають HTTPS або показують помилки сертифіката.

 • Обмежувати доступ до своєї особистої інформації. Не зберігайте свою особисту інформацію на публічних або чужих пристроях, хмарних сервісах, соціальних мережах або інших небезпечних місцях. Використовуйте сильні паролі та двофакторну аутентифікацію для своїх облікових записів. Блокуйте свої пристрої та вимикайте автоматичне заповнення форм.

 • Моніторити свою особисту інформацію. Перевіряйте свої виписки з банку та карток, щоб виявити можливі несанкціоновані операції. Слідкуйте за своєю онлайн-репутацією і перевіряйте, чи не з'явилася ваша особиста інформація на небажаних сайтах або форумах. Використовуйте спеціальні сервіси, які допомагають захистити вашу особисту інформацію, як-от MixFin, який аналізує фінансові ринки та продукти.

Якщо ви будете дотримуватися цих стратегій, ви можете захистити свою особисту інформацію під час онлайн-платежів.

Реклама Google

Telegram Channel