Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
В Україні можуть мобілізувати навіть обмежено придатних чоловіків до лав ЗСУ

Фото: www.rbc.ua.

В Україні можуть мобілізувати навіть обмежено придатних чоловіків до лав ЗСУ

Але є нюанси

У Раді національної безпеки і оборони України працюють над тим, аби обмежено придатних чоловіків могли мобілізувати до лав Збройних Сил.

Про це інформує в ефірі телемарафону секретар РНБО Олексій Данілов.

«Є в наших нормативно-правових документах термін - придатний або умовно придатний. Треба дати тлумачення, хто такий умовно придатний, де люди, які мають такий припис у своїх документах, можуть використовуватися», - розповідає секретар РНБО.

З його слів, коли люди потрапляють у різні частини з умовною придатністю, командири мають певні процедури, які вони виконують. 

«Тому для того, щоб закрити це питання раз і назавжди, рішенням Ради нацбезпеки і оборони дано доручення розтлумачити цей документ, щоб не було подвійного-потрійного трактування цієї норми», - зазначив Данілов.

Йдеться про законодавчі зміни й сьогодні цим питанням займається РНБО.

Що відомо про мобілізацію в Україні

  • 17 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон про продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні до 15 листопада 2023 року.
  • 23 серпня до Ради внесли законопроєкт, яким пропонується запровадити відстрочку від мобілізації для адвокатів. При цьому стаж роботи такої людини має бути понад 10 років.
  • 26 серпня секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов припустив, що в Україні може відбутись додатковий призов. Водночас, за словами нардепа Веніславського, мобілізація в Україні триває у плановому режимі, передумов для її посилення немає.
  • Очільник Міноборони Резніков заявив, що нині найголовніше навести лад у центрах комплектації (військкоматах).
  • Нардеп Олександр Дубінський зареєстрував законопроєкт про мобілізацію депутатів. Він уважає, що народні обранці не повинні мати відстрочку.
  • Представник президента в Раді, нардеп Федір Веніславський пропонує скасувати відстрочку від мобілізації для українців, які здобувають другу вищу освіту.  

Читайте також: «Митець-волонтер з Волині зібрав більше пів мільйона гривень на ЗСУ».

Telegram Channel