Курси НБУ $ 36.38 € 39.96
Комісія ООН з розслідування порушень міжнародного права повідомила, чи відбувається в Україні геноцид

«Не маємо достатніх наявних доказів», - голова Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе.

Фото: armyinform.com.ua.

Комісія ООН з розслідування порушень міжнародного права повідомила, чи відбувається в Україні геноцид

Команда Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні (голова — Ерік Мьосе, комісари — Пабло де Грейф та Врінда Ґровер) розповіла журналістам про результати своєї роботи з 28 серпня до 4 вересня.

Члени комісії прибули з візитом до Києва і дали пресконфренцію.

«На даному етапі ми все ще не дійшли висновку, що (в Україні – ред.) відбувається геноцид», – так на запитання відповів голова Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе.

Представники Комісії відвідали Умань (Черкаська область) та Київ. В Умані високопосадовці поспілкувалися з жертвами російського обстрілу цивільної інфраструктури у квітні 2023 року. Нинішня робота Комісії відбувається в межах другого мандата, який розпочав діяльність у березні 2023 року. Результати моніторингу будуть оприлюднені та представлені на засіданнях Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2023 року та Ради ООН з прав людини у березні 2024 року. 

Раніше у Офісі генпрокурора заявляли, що аналізують понад 100 тисяч воєнних злочинів Росії проти України щодо наявності у них умислу «геноциду».

Читайте також: «Ефект доміно: на міжнародній трасі на Рівненщині потрапило в аварію багато машин»

Telegram Channel