
10 вересня: яке сьогодні свято й що не можна робити
Сьогодні, 10 вересня, День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України та День танкістів України. Віряни вшановують пам'ять святителів Петра і Павла.564-й день війни в Україні
10 вересня в церковному календарі – день пам’яті святителів Петра і Павла. Вони були єпископами Нікейськими, які жили у IX столітті і постраждали за віру в Христа за часів правління царя Лева Ісаверяніна.
Про це розповідає ТСН.
Святий Петро захищав істину віру від іконоборців, які стали дуже поширеними в той час. Достеменно відомо, що йому написав чотири листи святий Феодор Студит. На жаль, про життя Павла, який сповідував християнство в Нікеї не збереглося жодних відомостей.
Що не можна робити
= Заборонено кричати, лаятися, сваритися, лихословити.
= Якщо хтось потребує вашої допомоги, вам не можна відмовити в допомозі.
= Не дозволено займатися важкою фізичною працею.
Народні прикмети і традиції:
= дивилися, який сьогодні день: в лісі багато горобини — осінь буде похмурою, а зима суворою;
= мала кількість горобини на деревах вказує на суху осінь та пізню зиму;
= вірили, якщо зібрати цього дня горобину, то вона захистить від застуди та нечистої сили.
Іменини відзначають: Арсеній, Опанас, Анатолій, Веніамін, Георгій, Григорій, Денис, Юхим, Захар, Іларіон, Ігнатій, Іосиф, Кас'ян, Лаврентій, Лук'ян, Леонтій, Макар, Нестор, Павло, Сидір, Федір, Руслан, Ганна.
Талісманом людини, народженої 10 вересня є жадеїт. Зовні мінерал дуже схожий на нефрит, але має зовсім інший склад. Здавна жадеїт називали нирковим каменем, адже він допомагав у лікуванні хвороб, які пов'язані з нирками. Також він стабілізує особисте життя свого господаря.
Читайте також: «На Волині 100-річчя свого храму відсвяткувала громада, яка першою перейшла в лоно ПЦУ».
