Курси НБУ $ 40.30 € 43.76
На які продукти найближчим часом виростуть ціни

Цьогорічна літня радість для споживачів поступово переходить у осіннє подорожчання продукції тваринництва.

Фотоколаж із сайту 24tv.ua.

На які продукти найближчим часом виростуть ціни

І хоч поки що ми спостерігаємо зниження цін на продукти харчування. Перш за усе це стосується овочів

Але за кожнім подешевшанням, зазвичай, приходить подорожчання. Тож і цьогорічна літня радість для споживачів поступово переходить у осіннє подорожчання продукції тваринництва.

«Першими здалися яйця та почали проявляти ознаки цінового переполоху. Вже не знайдеш по 2,5 грн/штука, як в червні-липні. Середнє значення по ринку – 37–41 грн/десяток (удвічі дешевше, ніж у Європі), подекуди є вже й по 50. Зауважимо, що мова про нефасовану продукцію. Традиційно яйця в упаковці дорожче», – пише експертка у галузі сільського господарства Лариса Гук у своїй статті «Слідкуйте за цінами: йде осіннє подорожчання».

В зоні ризику – м’ясо та молочка. Українці купують переважно кисломолочні продукти. Сир – менше, причому надають перевагу імпортним, польським, які дешевше і, як стверджують покупці – смачніші.

Що доступне – овочі. Ціни на основу борщу – картопля, морква, буряк, цибуля, капуста – обвалилися. Морква – 9,9 грн/кг, буряк по 8 – маленький, по 12 грн – великий. Картопля – від 9 до 27 в залежності від сорту. Капуста – також близько 10 грн. З’явилася молода (пізні сорти) – по 30. Далі все залежатиме від якості врожаю.

Цибуля, яка ще весною була майже золотою (з цінниками  70+), наразі по 9–10 грн. Самі фермери прогнозують, що в березні-квітні 2024-го ціни на золотаву можуть можуть підскочити до 25–30 грн.

Перець болгарський (Білозірка) – 25–30 грн. Продавці кажуть, що тиждень-два така ціна ще потримається. А ось томати вже починають набирати ціну. Помідори з поля – по 20–25. Домашні, сортові — по 50 грн і навіть вище.

Читайте також: «Голова Асоціації фермерів Волині: «Картопля в Україні буде по 8 євро».

Реклама Google

Telegram Channel