Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
Першу партію з волейболу Україна виграла у потужної збірної Бразилії з рахунком – 38:36! (Відео)

Українські волейболісти поступилися господарям майданчику лише на тай-брейку.

Фото із сайту en.volleyballworld.com.

Це був справжній трилер, який тривав 2 години 28 хвилин!

І нарешті ми можемо сказати нашим хлопцям «Браво»! Навіть за поразку!

Відбірковий турнір до Олімпіади-2024 з волейболу. Чоловіки. Група А. 4 тур. Ріо-де-Жанейро (Бразилія). 5 жовтня. Бразилія – Україна – 3:2 (36:38; 25:20; 21:25; 25:18; 15:11).

У своєму четвертому матчі олімпійського відбіркового турніру з волейболу серед чоловіків у групі А, збірна України у Ріо-де-Жанейро зустрічалася з господарями майданчика командою Бразилії, яка до початку відбору разом із італійцями вважалися головними фаворитами групи.

Але, як виявилося насправді, бразильці сьогодні вже не є такою грізною силою, як були ще зовсім недавно і з ними можна боротися не лише за одну партію, а навіть за перемогу.

Це показав вже стартовий сет. Незважаючи на те, що Бразилія швидко повела з невеликою перевагою 4:1, 7:4, 10:7, 15:11, українці продовжували зберігати холоднокровність та зуміли наздогнати суперників 18:18. І навіть коли господарі майданчика знову вийшли вперед 23:21, а потім першими заробили сетбол 24:34 наші хлопці не опустили руки, вирівнявши положення – 24:24. А далі розпочалася справжня гра нервів. Команди поперемінно заробляли очки, але не могли забити вирішальний м'яч. І лише встановивши рекорд турніру з рахунком 38:36 після ейсу Юрія Синиці, цю божевільну партію виграла Україна. Вона тривала 38 хвилин!

Другий сет вже наші волейболісти почали краще і повели з різницею у три-чотири очки. Так тривало до середини партії 13.10. Але після того, як бразильці зрівняли рахунок 13:13, тепер вони стали лідирувати. А далі, за підтримки своїх уболівальників, вони зробили для себе невеликий доробок 20:17 і довели партію до успіху 25:20.

Те, що не вдалося українцям у другій партії, вони змогли зробити у третій. Також вийшовши вперед на старті 7:4, 10:6, 12:8, вони лише раз дозволили суперникам зрівняти рахунок 19:19. А кінцівку сету провели блискуче, вигравши її 25:21. Цікаво, що заключне очко ейсом приніс команді її капітан Олег Плотницький, які через травму не міг грати на повну силу і лише зрідка виходив на заміну.

У четвертій партії бразильці пішли ва-банк. Вони розуміли, що програвати її на очах своєї публіки неможливо. Якоїсь миті навіть арбітри ледь не випустили ситуацію з-під контролю, віддавши очко у спірній ситуації господарям. Українці були явно незадоволені таким рішенням, за що спочатку Плотницький отримав жовту картку, а Тупчий – червону. Але у волейболі це не означає вилучення, а лише втрату очка. В підсумку Бразилія пішла далеко вперед і зупинити її було неможливо – 25:18.

Вирішальний сет, як і попередні, був напруженим, хоча бразильці постійно були попереду на кілька очок. Нашій команді вдалося наприкінці скоротити відставання до 12:10, 13:11, але на більше вже не вистачило – 15:11.

Матч, як зазначає sport.ua, тривав 2 години 28 хвилин.

Склад збірної України був таким: Владислав Щуров (набрав 5 очок), Василь Тупчий (18), Тимофій Полуян (18), Юрій Семенюк (12), Юрій Синиця (9), Ілля Ковальов (20), Олександр Бойко (ліберо) – стартовий. На заміну виходили: Віталій Кучер (1), Олег Плотницький (3).

8. Куба 4 0 0 4 0 1:12 0

На пряму на Олімпійські Ігри-2024 потрапляють збірні, які займуть перше і друге місця.

6 жовтня о 23:00 за київським часом українці зіграють проти збірної Катара.

Як Україна грає на відбірковому турнірі до Олімпіади-2024 з волейболу у Ріо-де-Жанейро (Бразилія):