Українські волейболісти у напруженій битві обіграли багатіїв із Катару (Відео)

Тепер для рейтингових очок нашим треба обіграти сьогодні Чехію, а завтра – Німеччину!

Фото із сайту en.volleyballworld.com.

І піднялися на п’яте місце у відбірковому турнірі

Хоча вже і втратили шанси за підсумками нинішніх змагань потрапити на Олімпійські Ігри-2024.

Відбірковий турнір до Олімпіади-2024 з волейболу. Чоловіки. Група А. 5 тур. Ріо-де-Жанейро (Бразилія). 6 жовтня. Україна – Катар – 3:1 (25:22; 27:29; 26:24; 25:21).

Чоловіча збірна України з волейболу здобула другу перемогу із п'яти матчів олімпійського відбіркового турніру. У бразильському Ріо-де-Жанейро підопічні Угіса Крастінша здолали команду Катару.

Наші волейболісти розпочали матч точно у такому ж складі, який виходив на майданчик із перших хвилин у трьох попередніх поєдинках, інформує sport.ua.

Як і раніше, на лаві запасних залишився капітан збірної Олег Плотницький. Стартову партію краще розпочали волейболісти Катару, які повели 5:1, 7:4, 10:7, 14:11. Але після того, як українці вирівняли становище 14:14, суперники не відпускали один одного більш ніж на одне очко. А розв'язка настала наприкінці, коли з рахунку 20:21 наші волейболісти зробили 24:21. Тож партію збірна України виграла – 25:22.

У другому сеті, навпаки, вже українці пішли вперед 5:1, проте ненадовго. Команда Катару не лише зрівняла рахунок 6:6, а й відірвалася на чотири очки 10:6. Довелося Угісу Крастіньшу вже на самому початку партії використовувати два тайм-аути, щоб якось зупинити суперників, що розігралися. Певною мірою це вдалося і відрив стабілізувався. Лише в середини партії українцям вдалося наблизитись на відстань двох очок 13:11, 15:13, але незабаром знову Катар збільшив свою перевагу – 18:14, 19:15. Тут наших волейболістів, можна сказати, прорвало і вони здобули чотири очки поспіль – 19:19. А далі українці просто змарнували перемогу. Маючи чотири (!) сетболи, вони жоден з них не змогли реалізувати. Натомість Катар за першої нагоди завершив партію на свою користь – 29:27.

І у третьому сеті нашій команді довелося довгий час наздоганяти суперників, причому відставання сягало чотирьох-п'яти очок. До речі, ще наприкінці третьої партії замість Іллі Ковальова на майданчик вийшов Олег Плотницький і кількома вдалими діями він намагався надихнути партнерів. Це спрацювало і українцям спершу вдалося зрівняти рахунок 17:17, а згодом і вийти вперед 18:17. Цього разу з другого сетболу наша команда все ж таки виграла – 26:24.

Четверта партія повністю проходила під диктовку збірної України. Вона зі старту повела у рахунку та жодного разу не дозволила суперникам вийти вперед. У середині партії перевага наших волейболістів була великою 16:11. А завершилася партія з рахунком 25:21 на нашу користь.

Українці грали у такому складі: Владислав Щуров (набрав 4 очки), Василь Тупчій (14), Тимофій Полуян (20), Юрій Семенюк (10), Юрій Синиця (2), Ілля Ковальов (4), Олександр Бойко (ліберо) – стартовий. На заміну виходили: Віталій Кучер (0), Олег Плотницький (13).

8. Катар 5 0 0 5 0 2:15 0

На пряму на Олімпійські Ігри-2024 потрапляють збірні, які займуть перше і друге місця.

Вже сьогодні збірна України 7 жовтня зустрінеться з командою Чехії. Початок гри о 23.00 за київським часом.

Як Україна грає на відбірковому турнірі до Олімпіади-2024 з волейболу у Ріо-де-Жанейро (Бразилія):