Валентина Козир – крайня праворуч. Її сестра Ольга – перша ліворуч.
Валентину Козир, у якої під час ракетного обстрілу Грози загинули чоловік, донька, син та внук, врятувала... Волинь
А невістка пані Валентини Оксана у важкому стані перебуває в реанімації
5 жовтня 2023 року росія забрала життя щонайменше 52 людей під час поминального обіду в селі Гроза Куп’янського району на Харківщині.
Ця трагедія відгукнулася невимовним болем і на нашій Волині. Про це ми дізналися із репортажу журналістів «Української правди».
« ... До лампадок на пісочниці, зробленій із покришки від трактора, несуть квіти.
Одна з жінок у чорній хустці – Валентина Козир. Вона примчала з сестрою Ольгою з Волині, щойно дізналася про обстріл.
Росіяни вбили чоловіка Валентини Анатолія, доньку Ольгу, сина Ігора та восьмирічного онука Ваню. Невістка Оксана у важкому стані в реанімації.
Андрій Козир, якого поминали 5 жовтня, та його сім'я – родичі Валентини по лінії її чоловіка.
Після окупації в 2022 році жінка поїхала з Грози на Волинь до сестри. Вмовити доньку Ольгу не змогла.
– Просила її: кинь будинок! Нічого не треба, аби живі всі були. Вона в мене патріотична, як і син, але вперта, вся в батька. Сказала, що залишиться. Тут свої, знаєте, могли мародьоріть.
Я взяла старшого внучка Владіка (14 років. – УП), і ми поїхали. Зараз він на Волині. З собою його зараз не взяла, щоб він всього цього не бачив, – каже пенсіонерка.
Доньку та чоловіка Валентина Анатоліївна розпізнала одразу.
– Не впізнала сина та молодшого онука (восьмирічного Ваню. – УП), – каже вже без сліз жінка. – Вчора здала ДНК. Там у морзі дитинка лежить. Не знаєм, чи наша.
– Нащо росіяни це роблять? – дивиться «крізь» репортера УП пані Валентина. – Не знаю, що їм сказати. Що я тільки вже про них не казала.
– Як я тільки дізналась (про трагедію. – УП), одразу сказала: «Валя, то свої здають!», – додає її сестра Ольга. – За гроші хтось зробив. Вони (росіяни – УП) знали. Знали!
Навіть у нас на Волині є такі, що живуть, але не дихають Україною», – йдеться у репотражі «Дитинка у морзі лежить. Не знаєм, чи наша». Як село Гроза переживає масове вбивство та готується до поховання жертв росіян».
Читайте також: «Волинський фермер, який встановив у селі пам’ятник Богуну, воював в Афгані, а тепер допомагає бити путіна!».
