
Бережіть себе і поважайте безпеку людей, які живуть поруч.
Волинські рятувальники нагадали, як безпечно провести опалювальний сезон
Сьогодні акцентуємо увагу громадян на правилах користування пічним опаленням
Сумна статистика свідчить, що в 2022 році через недотримання цих встановлених норм спалахнуло 50 пожеж, у році, що минає, через нехтування ними їх зареєстровано 32 пожежі.
Отож радимо пам’ятати:
- Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити як перед початком, так і протягом усього опалювального сезону; опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці; печей безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці; кухонних плит та кип’ятильників - один раз на місяць, печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій.
- Підлога з горючих матеріалів повинна бути захищена підтопковими дверцятами (топковим отвором), металевим листом розміром 0,7x0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі.
- Відстань від печей до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів - не менше 1,25 м.
- На горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути відштукатурені та побілені.
- Димові труби будинків з покрівлями з горючих матеріалів повинні бути обладнані іскрогасниками.
- Попіл і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені для цього місця.
Бережіть себе і поважайте безпеку людей, які живуть поруч!
Антон ЛУЦЮК, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Луцького РУ ГУ ДСНС України у Волинській області
Читайте також: «У Луцьку 82% будинків - з теплом, інші відмовились».
