Курси НБУ $ 38.48 € 41.54
400 тисяч українських школярів перебувають зараз за кордоном

Скільки українських дітей повернеться з-за кордону?

Волинь-нова

400 тисяч українських школярів перебувають зараз за кордоном

Для порівняння: за весь минулий, 2022-й рік, в Україні народилось лише 209 тисяч дітей

Зараз за кордоном перебуває близько одного мільйона української молоді, із яких 400 тисяч - школярі.

Про це заявив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, повідомляє Цензор.НЕТ.

«За тією статистикою, що ми маємо, 7 млн українців перебувають за кордоном. Мільйон із них - це молодь, а з молоді 400 тисяч - це діти, які навчаються в школах. Зараз ми маємо величезний ризик втратити цих людей. Найбільшою цінністю для України є люди. Ми усвідомлюємо, що саме на боротьбу за повернення цих людей повинна бути сформована певна державна політика», - сказав міністр.

Лісовий зауважив, що законодавство країн, куди виїхали родини з України, передбачає інтеграцію іноземців у їхні освітні системи. Тому, за його словами, виникає проблема подвійного навантаження на дітей, багато продовжують навчання і в українській, і в європейській школах. Очільник МОН зазначив, що через таке навантаження на школяра, родини можуть віддавати перевагу навчанню у європейському навчальному закладі. Міністр зазначив, що відомство впроваджує низку заходів, спрямованих на розвантаження школярів та підтримку зв'язків з Україною.

«Передусім - це полегшення зарахування тих універсальних дисциплін, які є в європейських школах. Результати з усіх предметів, що вивчаються в європейських школах, крім української мови, української літератури та історії України, ми можемо зарахувати. Друге - ми створюємо спеціальні дистанційні класи, (зараз триває створення окремих дистанційних шкіл), де вивчають тільки український компонент (українську мову, літературу, історію України - РЕД.)», - розповів очільник МОН. 

Telegram Channel