Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
Нова афера: продавала дитячі кросівки, а втратила майже 10 тисяч гривень

У жодному разі не переходьте за невідомими посиланнями та будьте обачними під час купівлі-продажу товарів в Інтернеті.

Фото – Патрульна поліція Рівненської області.

Нова афера: продавала дитячі кросівки, а втратила майже 10 тисяч гривень

Цей випадок зафіксовано на Рівненщині

На гачок шахраїв потрапила жителька Дубенщини.

27-річна жителька села Ільпибоки колишнього Демидівського району вирішила продати дитяче взуття. Оголошення розмістила на одному із безкоштовних сайтів, а для зручності – вказала номер банківської картки чоловіка, на яку очікувала отримати оплату.

Вже через п’ять хвилин через один із месенеджерів з нею сконтактував потенційний «покупець». Обговоривши всі деталі угоди «купівлі-продажу», жінці запропонували оформити послугу «безпечної доставки».

Продавчиня погодилась і для отримання оплати перейшла за посиланням, яке надіслав «покупець». Втім, не змогла самостійно підтвердити операцію з доставки, тож вирішила скористатися допомогою адміністратора, послуги якого пропонувались в діалоговому вікні сайту.

Через декілька хвилин жінці зателефонував «працівник» банку та попросив ввести цифрову комбінацію для підтвердження послуги.

Як виявилося, жінка опинилася на фішинговому сайті, а шахрай отримав повний доступ до банківського рахунку. Відтак, замість очікуваного прибутку із картки зникло 9 500 гривень.

За фактом шахрайства, вчиненого шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, слідчі розпочали досудове розслідування за частиною 4 статті 190 КК України.

Правоохоронці Рівненщини вкотре звертаються до громадян: у жодному разі не переходьте за невідомими посиланнями та будьте обачними під час купівлі-продажу товарів в Інтернеті.

Читайте також: «У Рівному чоловік позбавив себе життя на дитячому майданчику».

Реклама Google

Telegram Channel