Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
Дмитро Ярош висловився про російську мову на фронті

Дмитро Ярош.

Фото Главком.

Дмитро Ярош висловився про російську мову на фронті

Екслідер «Правого сектору» закликав українських бійців, які говорять російською, «повернутися до мови своїх предків»

До мовного скандалу, який спровокувала екснардепка та мовознавиця Ірина Фаріон, розкритикувавши російськомовних бійців «Азову», долучився екслідер «Правого сектору» та командувач «Української добровольчої армії» Дмитро Ярош. У своєму дописі на Facebook він процитував кілька тез професора Петра Іванишина, який написав звернення до тих українських воїнів, що говорять російською, пише «Главком».

Зокрема, Ярош підтримав думку про екзистенційну війну, яку ведуть РФ та Україна «на життя і смерть».

«Для московитів українська національна держава, незалежна українська Україна – це смерть, смерть їх імперським амбіціям. Для нас же, для нашої країни й держави – смертю є їхній «рускій мір». Проблема тільки в тому, що для них межі «руского міра» є межами їхньої імперії і вони проходять там, де звучить московська мова», – зацитував він частину звернення Іванишина.

Дмитро Ярош погоджується з тим, що теперішня війна ведеться також і проти російської мови. «Ти – на війні. На війні проти нашої колективної смерті, проти імперського «руского міра», а значить – проти їхнього культурного шовінізму, проти російської мови теж», – ідеться у зверненні.

Екслідер «Правого сектору» зазначив, що теперішня часткова російськомовність, суржикомовність чи двомовність українських бійців не применшує їхньої «священної боротьби за свободу, державу й культуру», але при цьому закликав «змінити мову» і повернутися до «мови своїх предків – воїнів УПА й УНР, козаків, лицарів Великого князівства литовського, руського й жемайтійського, русичів Галицько-Волинської й Київської держав та інше».

«Ти – зможеш! Як змогли тисячі Твоїх побратимів в минулому і в сучасності. Бо Ти – вже гордість і слава України. Ти – надія українського світу. Ти – майбутнє сильної української держави. Сильної, бо української. Української не за назвою, не за формою, а за змістом», – повторив тезу Петра Іванишина Дмитро Ярош.

Нагадаємо, ексдепутатка, мсовознавиця Ірина Фвріон вважає, що розмовляти українською мовою у війську мають усі, адже це питання дисципліни. На запитання про те, що мовознавиця думає про російськомовних бійців полку «Азов», які героїчно тримали оборону Маріуполя, колишня депутатка зауважила, що категорично цього не приймає.

Telegram Channel