Курси НБУ $ 41.51 € 46.89
У найменшому місті Волині відкрили велику тренажерну залу

Раніше у місті не було спеціальних місць для заняття спортом.

Фото Суспільне Волинь.

У найменшому місті Волині відкрили велику тренажерну залу

У місті Берестечку Луцького району 13 листопада відкрили нову спортивну інфраструктуру для дітей та дорослих — тренажерну залу і майданчик з вуличними тренажерами

 

Раніше у місті не було спеціальних місць для заняття спортом.

Як розповів Суспільному голова Берестечківської громади Ігор Грудзевич, тренажерну залу облаштували в Центрі музично-естетичної освіти школярів на умовах співфінансування з бюджетом громади.

Ігор Грудзевич.
Ігор Грудзевич.

 Загальна вартість, каже посадовець, становила 400 тисяч гривень. «Для дітей безплатно, для всіх безплатно, тому що у вечірній час виявляє бажання і молодь приходити. Ми тут вже в такому дуже спішному порядку пристосували оцю класну кімнату в Будинку школяра», — сказав Ігор Грудзевич.

Громадські проєкти реалізував благодійний фонд (БФ) «Рокада», який є виконавчим партнером Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Головною ідеєю при підготовці проєкту була інтеграція переселенців в громаді, розповіла менеджерка з питань захисту БФ Ольга Голіцина-Чазова.

Ольга Голіцина-Чазова.
Ольга Голіцина-Чазова.

 З її слів, у Берестечківській громаді проживає орієнтовно 140 внутрішньо переміщених українців, з яких 40 дітей. Каже: у місті немає спеціалізованої спортшколи чи приміщень, де діти могли б займатися спортом.

«Коли ми говоримо про інтеграцію ВПО, то ми розуміємо, що це не тільки інтеграція, коли зустрічаються на заходах, тренінгах, майстерках, дуже важливе значення в напрямку інтеграції — заняття спортом», — сказала Ольга Голіцина-Чазова.

Вартість спортивного майданчика з вуличними тренажерами — 150 тисяч гривень, розповіла соціальна працівниця фонду Олена Кузьмич. Каже: простір для занять спортом облаштували поблизу професійно-технічного училища (ПТУ) № 27 і гуртожитку навчального закладу, де компактно проживають вимушено переселені українці.

 

 «Ми отримали запит від людей. Вони обрали ідею, яка б підійшла для всіх, ми спілкувалися про те, що для них важливо», — зазначила Олена Кузьмич.

Навчальний заклад, зі слів директора ПТУ №27 Олександра Лейбика, зобов’язується підтримувати лад на спортивному майданчику, адже тут відбуватимуться і заняття з фізкультури.

Олександр Лейбик.
Олександр Лейбик.

 «Спортивний зал у нас в аварійному стані був. Ми сьогодні вже проводимо ремонтні роботи, бо з початку війни призупинилося все. Всі діти в нас на вулиці працюють. Всі, хто тут є, хто має доступ, хто проживає недалеко — вистачить для всіх, аби приходили», — сказав керівник освітнього закладу.

Як додала соціальна працівниця Олена Кузьмич, на Волині впроваджують 12 різних громадських проєктів для людей, які виїхали з рідних міст і сіл через російсько-українську війну.

Реклама Google

Telegram Channel