Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
Депутата від «Слуги народу» з окупованої Херсощини судили за колабораціонізм

Вадим Сайдуллаєв.

Фото sudreporter.

Депутата від «Слуги народу» з окупованої Херсощини судили за колабораціонізм

Київський районний суд міста Одеси визнав Вадима Сайдуллаєва винним у колабораціонізмі

Сайдуллаєв — колишній член Партії регіонів, був заступником селищної ради смт. Велика Лепетиха Херсонської області. У 2021 році його обрали депутатом Каховської районної ради від партії «Слуга народу».

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 14 листопада.

В умовах окупації на початку серпня 2022 року так званий «заступник голови Херсонської військово-цивільної адміністрації» публічно оголосив, що «головою Великолепетиської військово-цивільної адміністрації» погодився стати Сайдуллаєв. 

Колаборант передав у розпорядження російських військових приміщення місцевого відділення поліції. Також він пропонував місцевим жителям співпрацю і призначав чиновників. Зокрема, призначив «начальника відділу освіти» і «директора територіального центру соціального обслуговування».

У суді показання дали люди, які виїхали з окупованої території. Їм Сайдуллаєв розповідав, що до нього приїжджали представники окупаційної влади та запропонували йому посаду і він міркує над цим, а потім зі ЗМІ стало відомо, що він погодився. 

Усі свідки сходилися на тому, що обвинувачений виконував свої повноваження добровільно та без примусу, поведінка його була спокійною.

Місцева жителька була присутня на зборах, на яких начальник відділу освіти від окупаційної влади повідомила, що Садуддаєв став головою селищної ради. Свідок зробила аудіозапис зборів, який віддала слідчому. На записі є інформація про те, що місцеві педагоги їздили до Міністерства освіти РФ, де їм повідомили, що усі заклади освіти повинні перейти на російську програму та те, що усім будуть надаватись пільги. Свідок розповіла, що Сайдуллаєв агітував її з чоловіком на співпрацю, пропонував керівні посади у школі та гідну зарплату в рублях, але отримав відмову. Після цього до них в будинок приїхали російські військові і лупцювали чоловіка та забрали його до відділу поліції в одиночну камеру.

Ще один свідок, виїжджаючи на підконтрольну Україні територію, оформляв у Сайдуллаєва довіреність на машину, яка не була його власністю. У кабінеті Сайдуллаєва в приміщенні селищної ради висів портрет президента РФ. Сайдуллаєв підписався як голова селищної ради і поставив на документі печатку із зображенням герба Росії у вигляді двоголового орла. Перебуваючи в кабінеті, свідок сфотографував наказ псевдопосадовця про призначення директора територіального центру соціального обслуговування і потім видав цей знімок слідчому. Від знайомих і сусідів свідок пізніше дізнався, що Сайдуллаєв вивіз свою дружину до Криму і протягом року його ніхто не бачив і, можливо, він переховується, тому що в РФ на нього начебто завели кримінальну справу.

Чоловіка заочно засудили до 10 років тюремного покарання з конфіскацією майна. Також його забороняється на 15 років обіймати посади в будь-яких органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, що повʼязана з наданням публічних послуг.

Telegram Channel