Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
Порожній «Ягодин»: замість 1800 машин до Польщі  виїхало лише 47

На пункті пропуску - безлюдно.

Фото Волинська митниця.

Порожній «Ягодин»: замість 1800 машин до Польщі виїхало лише 47

Перший сніг, що випав цими вихідними на Волині, яскраво відображає безлюддя «Ягодина». Такі сюрреалістичні пейзажі за 79 років з часу заснування переходу не снилися нікому з місцевих старожилів навіть у найстрашніших снах

Про це інформує Волинська митниця.

«Упродовж цих вихідних за 6 робочих змін, відповідно до затверджених у червні минулого року показників Меморандуму, через МАПП «Ягодин-Дорогуськ» мали б прослідувати по 1800 транспортних засобів у кожному напрямку. Однак через протест польських перевізників, що триває досі, на в'їзд до України оформлено 317 вантажівок, на виїзд за межі держави - 47. Порівняно з оптимальною кількістю транспортних засобів, які можуть перетинати кордон через цей автоперехід, реально задіяна була лише 1/10 частина Меморандуму.

А якщо згадати про проєктну спроможність розбудованого у 2012 році «Ягодина», за минулі 3 доби ним могли б скористатися 4 800 вантажівок, 12 000 легкових авто та 300 автобусів. Загалом у них могло б перетнути кордон 34 000 пасажирів. І це вже - не сюр, а красномовна ілюстрація реально заморожених на період блокади обопільно як українських, так і польських ресурсів», - йдеться у повідомленні.

Тим часом водій, який застряг на кордоні з Польщею, розповів про ситуацію з чергами.

 

 Український водій Олександр Буглак, який перевозить продукти харчування і застряг на кордоні з Польщею, розповів про поточну ситуацію, пише ТСН.

Про це він сказав в ефірі національного телемарафону.

«Стоїмо у черзі 12 днів – від вечора 8 листопада. Черга рухається дуже повільно – вдень до 1 км. Польські перевізники хочуть, щоб нам знову повернули дозвільну систему», – каже Олександр Буглак.

За його словами, українські водії не можуть особисто поговорити з польськими протестувальниками, адже вони стоять дуже далеко і поліція до них не пускає.

«Поліція не пускає за 500 метрів до них. Вони там смажать барбекю. Ми веземо продукти харчування: майонез, кетчуп, соуси. Я спробував проїхати, мене просто розвернули перед пунктом пропуску, і я поїхав назад у чергу стояти», – сказав Олександр.

Як розповів в ефірі заступник міністра економіки України Тарас Качка, блокування кордону поляками – в динаміці це надзвичайно велика шкода для української економіки, тому що вантажівки, які заблоковані, особливо з боку польського кордону, зменшують кількість товарів, які ми можемо відправити на експорт.

«Навіть якщо сьогодні ситуація нормалізується, потрібен буде час, щоб відновити постачання. Це буде великим ударом по українській економіці», – зазначив він.

За словами міністра, через польських страйкарів черги збільшилися у всіх пунктах пропуску через навантаження на заблоковані пункти, зокрема на кордоні з Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

«Ми відкриті до діалогу не лише на міжнародному рівні, а й до переговорів із польськими протестувальниками. Страйк також вдарить по продажах європейських виробників напередодні новорічних свят», – резюмував Тарас Качка.

Telegram Channel