
На пункті пропуску - безлюдно.
Порожній «Ягодин»: замість 1800 машин до Польщі виїхало лише 47
Перший сніг, що випав цими вихідними на Волині, яскраво відображає безлюддя «Ягодина». Такі сюрреалістичні пейзажі за 79 років з часу заснування переходу не снилися нікому з місцевих старожилів навіть у найстрашніших снах
Про це інформує Волинська митниця.
«Упродовж цих вихідних за 6 робочих змін, відповідно до затверджених у червні минулого року показників Меморандуму, через МАПП «Ягодин-Дорогуськ» мали б прослідувати по 1800 транспортних засобів у кожному напрямку. Однак через протест польських перевізників, що триває досі, на в'їзд до України оформлено 317 вантажівок, на виїзд за межі держави - 47. Порівняно з оптимальною кількістю транспортних засобів, які можуть перетинати кордон через цей автоперехід, реально задіяна була лише 1/10 частина Меморандуму.
А якщо згадати про проєктну спроможність розбудованого у 2012 році «Ягодина», за минулі 3 доби ним могли б скористатися 4 800 вантажівок, 12 000 легкових авто та 300 автобусів. Загалом у них могло б перетнути кордон 34 000 пасажирів. І це вже - не сюр, а красномовна ілюстрація реально заморожених на період блокади обопільно як українських, так і польських ресурсів», - йдеться у повідомленні.
Тим часом водій, який застряг на кордоні з Польщею, розповів про ситуацію з чергами.

Український водій Олександр Буглак, який перевозить продукти харчування і застряг на кордоні з Польщею, розповів про поточну ситуацію, пише ТСН.
Про це він сказав в ефірі національного телемарафону.
«Стоїмо у черзі 12 днів – від вечора 8 листопада. Черга рухається дуже повільно – вдень до 1 км. Польські перевізники хочуть, щоб нам знову повернули дозвільну систему», – каже Олександр Буглак.
За його словами, українські водії не можуть особисто поговорити з польськими протестувальниками, адже вони стоять дуже далеко і поліція до них не пускає.
«Поліція не пускає за 500 метрів до них. Вони там смажать барбекю. Ми веземо продукти харчування: майонез, кетчуп, соуси. Я спробував проїхати, мене просто розвернули перед пунктом пропуску, і я поїхав назад у чергу стояти», – сказав Олександр.
Як розповів в ефірі заступник міністра економіки України Тарас Качка, блокування кордону поляками – в динаміці це надзвичайно велика шкода для української економіки, тому що вантажівки, які заблоковані, особливо з боку польського кордону, зменшують кількість товарів, які ми можемо відправити на експорт.
«Навіть якщо сьогодні ситуація нормалізується, потрібен буде час, щоб відновити постачання. Це буде великим ударом по українській економіці», – зазначив він.
За словами міністра, через польських страйкарів черги збільшилися у всіх пунктах пропуску через навантаження на заблоковані пункти, зокрема на кордоні з Угорщиною, Словаччиною та Румунією.
«Ми відкриті до діалогу не лише на міжнародному рівні, а й до переговорів із польськими протестувальниками. Страйк також вдарить по продажах європейських виробників напередодні новорічних свят», – резюмував Тарас Качка.
