Курси НБУ $ 38.31 € 41.54
Через кілька днів на Волині заборонять вилов раків, порушників чекають великі штрафи

Фото: Фейсбук.

Через кілька днів на Волині заборонять вилов раків, порушників чекають великі штрафи

️Заборона встановлюється з метою збереження та охорони популяції цього виду біоресурсів під час природного відтворення у зв’язку з виношуванням ікри та першої линьки

У період з 1 грудня 2023 року по 30 червня 2024 року встановлюється заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області.Управлінням Державного агентства меліорації та рибного господарства у Волинській області видано наказ від 22 листопада 2023 року №150 «Про затвердження періоду виношування ікри та першої линьки річкових раків в рибогосподарських водних об’єктах підконтрольних Волинському рибоохоронному патрулю на 2023-2024 роки».

«Закликаю громадян бути відповідальними, дотримуватися заборони та не порушувати природоохоронного законодавства», - повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик, повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Заборона на вилов пов'язана з тим, що типовий репродуктивний цикл річкових раків включає зимово-весняне виношування ікри та линьки. Лов раків під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Так, сума шкоди заподіяної внаслідок незаконно вилову одного екземпляра річкового рака становить 3332 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування, мінімально дозволений розмір 10 см.

Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Читайте також: У Луцьку створять багатофункціональну організацію для військових.

Telegram Channel