Курси НБУ $ 38.31 € 41.54
Стало відомо, яке підприємство на Волині прилаштувало найбільшу кількість переселенців

Фото Волинської ОВА.

Стало відомо, яке підприємство на Волині прилаштувало найбільшу кількість переселенців

Переїхавши на нове місце, внутрішньо переміщені особи стикаються з безліччю проблем, в тому числі – пошук роботи. Так, на Волині одним із лідерів по працевлаштуванню ВПО є ТОВ «Луцька картонно-паперова фабрика»

Як розповів заступник генерального директора з управління персоналом Віталій Смусь, наразі тут працює 820 працівників, з яких майже 50 – це внутрішньо переміщені особи. Загалом із початку повномасштабного вторгнення на фабриці працювало 75 чоловік із Донецької, Луганської, Миколаївської, Херсонської та інших областей країни. Підприємство спеціалізується на переробці макулатури, з якої виготовляють картон та папір, кутник картонний, гофролист та гофротару.

Про це йдеться на сайті Волинської ОВА.

«В нас замкнене коло виробництво. Ми переробляємо макулатуру і робимо готовий продукт. Пізніше ця використана коробка знову йде до нас у вигляді сировини. Ми її переробляємо і знову маємо готову продукцію», – зауважив Віталій Смусь.

На фабриці всіляко заохочують працівників: проводять навчання та підвищення кваліфікації, з 1 грудня організовують централізований довіз, стабільно виплачують заробітну плату, функціонує система преміювання тощо.

Слід зазначити, що внутрішньо переміщені особи працюють не лише на робітничих спеціальностях, а й обіймають керівні посади. Для прикладу – Антон Ревенко із Рубіжного Луганської області, який з квітня 2022 року працює на підприємстві технологом. До війни 17 років трудився на Рубіжанському картонно-тарному комбінаті. Чоловік зазначає:

«Працював на схожому виробництві. Виготовляли продукцію групи картон. Тому ця робота не нова, досвід маю великий. Тут вже працювали знайомі, вони подзвонили і запросили на роботу. Зараз керую процесом на гофровиробництві. Робота не важка. Все подобається».

Окрім того, майже рік укладальницею-пакувальницею працює Оксана Борщова з Лиману Донецької області. Незважаючи на те, що жінка має 13 років педагогічного стажу, зараз освоїла нову спеціальність:

«Не можу зараз піти працювати вихователем. Немає тих ресурсів, що були вдома. Немає принтера та комп’ютера, за допомогою яких я б могла підготуватися до занять. Загалом вже звикла, працювати дуже добре. Але дуже сумую за домом».

Натомість директорка Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин розповіла, що з початку повномасштабного вторгнення до районних філій за працевлаштуванням звернулися понад 3,5 тисяч осіб. Наразі знайшли роботу 1,5 тис. осіб. Зокрема, близько 1 100 – за скеруванням філій ЦЗ, решта – особисто. Також багато ВПО трудяться на ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ» та СП ТОВ «Модерн-Експо».

Читайте також: 

Telegram Channel