Реклама.
Українська проза: найкращі твори, які варто прочитати
Проза від українських письменників визнана у всьому світі, і ми підготували декілька кращих творів
Познайомитися з класичною та сучасною українською літературою — найпростіший спосіб краще дізнатися про те, які українці насправді. Не через призму стереотипів, а з першоджерела. Як наша нація розвивалася, виборювала свободу та стала такою, якою є зараз.
У наші дні українська проза видається досить активно, навіть попри війну. До того ж попит на літературу є не тільки всередині країни, а й за її межами. Що потрібно прочитати, щоб українська література постала перед вами з різних ракурсів? Дізнавайтеся далі в матеріалі.
Чи варто починати з класики
Багатьох читачів без досвіду лякає перспектива читання класичних творів. Вони написані іншою мовою, іноді важкі для сприйняття. Тому знайомство з українською літературою можна почати з робіт сучасних авторів та авторок.
З класичних письменників можна звернути увагу на твори Івана Нечуя-Левицького, Пантелеймона Куліша, Ольги Кобилянської, Володимира Винниченка, Валер'яна Підмогильного, В. Домонтовича тощо.
Важлива сучасна проза
Зараз в Україні сформувався своєрідний пул авторів, котрі у своїх творах висвітлюють сучасну Україну:
-
«Ворошиловград», Сергій Жадан. Історія про Луганськ, родом звідти й сам автор. Головний герой роману повертається додому, щоб розв'язати проблеми з бізнесом безвісти зниклого брата. Застиглість життя в багатьох містах східних регіонів України, менталітет людей, рефлексія — усе це є в найважливішому романі Жадана.
-
«Записки українського самашедшого», Ліна Костенко. Роман від знаменитої української поетеси, що вийшов майже після 20 років її творчого мовчання. Головним героєм стає середньостатистичний українець, який шляхом нотування свого життя намагається зробити правильний вибір і не втратити близьких. Важливий твір за мотивами подій Помаранчевої революції.
-
«Драбина», Євгенія Кузнєцова. Отримала звання книжки року від BBC у 2023. Сюжет обертається навколо Толіка, який вже давно полишив Україну та живе з комфортом у сонячній Іспанії. З початком повномасштабного вторгнення до нього приїздить майже вся родина. Книжка про переживання війни тими, кому довелося поїхати.
-
«Я бачу, вас цікавить пітьма», Іларіон Павлюк. Дуже популярний нині український детектив з елементами трилеру. Головний герой вирушає до богом забутого села, щоб допомогти з розслідуванням злочинів місцевого маніяка. Написано в найкращих традиціях Стівена Кінга, коли найбільше зло ховається всередині людей, а не потойбічних істот.
Кожна з цих книжок заслуговує на вашу увагу.
