За чотири місяці уже є певні напрацювання.
Як у громаді на Волині турбуються про людей з особливими потребами
Протягом чотирьох місяців у громаді працюють над створенням умов та задля користі людей з інвалідністю, які проживають в Торчинській громаді.
У вересні 2023 року Торчинська громада у співпраці з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України розпочала втілення проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні». Участь у пілотному проекті беруть лише шість громад з України.
Про це повідомляє Торчинська громада.
Зокрема, у громаді зібрали команду однодумців: жителів, фахівців, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, людей з інвалідністю, сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю; створили вайбер-спільноту, у якій об'єднали людей з інвалідністю та спеціалістів, які можуть надавати ту чи іншу консультацію, дослідили, скільки людей з інвалідністю мешкає в Торчинській громаді та чи доступні для них соціальні послуги, транспорт, медицина тощо;
Разом із медичними працівниками провели аудит доступності Торчинської районної лікарні та розробили план покращення доступності медичного закладу. Піклуються і про ментальне здоров'я людей з інвалідністю, з цією метою проводять анкетування.
168 осіб цільової групи отримали адресну грошову допомогу від НАІУ у розмірі 3700 грн кожному на загальну суму 621 тис 600грн.
Невдовзі 50 людей забезпечать асистивними технологіями: палицями, милицями, інвалідними візками тощо.
Придбали дітям, які навчаються на індивідуальній або дистанційній формі навчання 6 планшетів, а для соціальних працівників Торчинської громади - три велосипеди.
У громаді започаткували адвокаційну кампанію «Інклюзивні громади — об’єднані дії для захисту прав людей з інвалідністю за їхньої участі», в рамках якої провели чотири тренінги для людей з інвалідністю; закупили для місцевої бібліотеки фліпчарт, термопот, кулер.
З ініціативи Лариси Байди, керівниці проєкту від Національної асамблеї людей з інвалідністю, закупили причіп дров для місцевої одинокої жительки, яка дуже цього потребувала.
Уже розпочато процес закупівлі меблів та устаткування для гінекологічного кабінету Торчинської лікарні, а також для облаштування гігієнічних кімнат в терапевтичному та хірургічному відділенні.
Закупили апарелі (переносний збірний пандус) для місцевого храму, аби людям похилого віку було легше і зручніше заходити в церкву.
Неодмінним є і навчання з питань інклюзивного гуманітарного реагування, безпеки, першої медичної та психосоціальної допомоги. А ще завдяки перемозі у проєкті, в Торчині, на базі публічної бібліотеки буде облаштовано інклюзивний доступний простір.
Впродовж 2024 року співпраця Торчинської громади з асамблеєю людей з інвалідністю триватиме! Тому у громаді націлені за цей час ще багато зробити, аби покращити доступність в громаді та допомогти людям з інвалідністю.
Чиатйте також: Волинь передала три сучасні квадрокоптери ЗСУ (Фото).