Курси НБУ $ 41.49 € 46.65
Словаччина відновила культурну співпрацю з РФ і Білоруссю

Заборона на культурну співпрацю з Росією та Білоруссю діяла в Словччині з березня 2022 року.

Фото ілюстративне.

Словаччина відновила культурну співпрацю з РФ і Білоруссю

Заборона на культурну співпрацю з Росією та Білоруссю діяла в Словаччині з березня 2022 року - після повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Нова міністерка уряду Фіцо її скасувала, бо «митці не повинні платити за це».Міністерство культури Словаччини поновило співпрацю з Росією та Білоруссю. Відповідне рішення ухвалила нова міністерка Мартіна Шимковичова, повідомляє в суботу, 20 січня, словацьке видання Pravda, 

яке має у розпорядженні текст наказу, інформує DW.

Документ з назвою «Рішення міністра про скасування наказу про заходи щодо ситуації в Україні» був підписаний ще 12 січня, а 15 січня він набув чинності. «У світі відбуваються десятки військових конфліктів, і, на нашу думку, митці та культура не повинні платити за це ціну», - йдеться у відповіді Шимковичової на запит видання.

Заборона на культурну співпрацю з Росією та Білоруссю діяла в Словччині з березня 2022 року. Її запровадила колишня міністерка Наталія Міланова, зазначивши, що міністерство зайняло чітку позицію, засудивши повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке та здійснила тижнем раніше.

Таким чином досі у Словаччині були заборонені будь-які контакти з установами цих держав, організаціями, що базуються на їхній території або мають фінансові зв'язки з державними чи приватними джерелами з Росії чи Білорусі. Також було визначене коло осіб, які можуть мати доступ до чутливої інформації про культурну спадщину і заборонялося посилатися на такі «засоби масової інформації» як Sputnik чи Russia Today. Водночас міністерство культури під керівництвом Міланової не перешкоджало виступам у Словаччині окремих російських артистів, які чітко висловлювалися проти російської агресії в Україні. 

Читайте також: «Оперативна ситуація на кордоні Волині з білоруссю на ранок 21 січня».

Реклама Google
 

Telegram Channel